Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon érdemes-e feljelentést...

Vajon érdemes-e feljelentést tennem a lehetséges albérletcsaló ellen? Vagy legyen ez tanulópénz?

Figyelt kérdés

Három hónapja kerestem kiadó szobát/lakást, egy hölgy Facebook-on rám is írt, hogy ő kiadná lakását, 80 ezer forintért, két havi kaucióval, mindennel együtt, küldött képeket is róla.

Találkoztam vele, megnéztem a lakást, azzal minden rendben volt, a nő is szimpatikusnak tűnt, beszélgettünk majd egy órán keresztül (még a volt férjéről is), és megkért rá, hogy törjem fel a fiókját. Hogy több esélyem legyen nekem megkapni a lakást, azt mondtam, hogy elvállalom, viszont azt nem tettem meg, mert egyrészt nem jogszerű, másrészt nem az én dolgom, hogy mi történt egy vadidegennel x éve.

Igazából, azért hitettem el vele, hogy én ezzel foglalkozni fogok, mert tudtam, hogy akkor mindenképp fog velem foglalkozni, és biztosan elfelejtjük ezt az egészet kis idő múlván.


Beszélgettünk arról is, hogy sajnos csak tizedikével tudnék fizetni, mivel a kaució felemésztené a megspórolt pénzemet, viszont erre azt válaszolta, hogy 50 ezer forintot kér csak havonta, egy kaucióval, mert szimpatikus vagyok neki. (Szerintem meg csak így akarta "meghálálni", hogy megpróbálom feltörni a férje fiókját???)


A szerződést egy következő találkozó alkalmával megkötöttük. Itt követtem el a második nagy hibát, az után, hogy igent mondtam egy olyan dologra, amit nem szerettem volna. Úgy adtam oda neki a foglalót, hogy tanuk nem voltak jelen, akik aláírhatták volna a szerződést szintén - az ennek lefoglalt helyen a papíron, illetve az egyik pontban volt is egy elírás, amit sajnos már csak azután vettem észre, hogy átolvastam az egészet.


Ezt követően, megbeszéltük, hogy hónap végén költözöm be , azonban innentől kezdve jöttek a kitalációk, hogy sajnos csak külföldről egy héttel később, két héttel később tud hazajönni, aztán onnan ki is rúgták, olyan indokkal is koptatott már le, hogy meghalt egy közeli hozzátartozója - aki öngyilkos lett.


Mindezek alatt furcsáltam, hogy nem tiltott le, nem szakította meg velem a kapcsolatot egyszer sem, csupán nem válaszolt az üzeneteimre, pedig folyton elérhető, csatlakozik a telefonja az internethez.


Előző héten csütörtökön egy SMS-ben megírtam neki, hogy adok neki 5 napot, hogy elintézze ezt a dolgot, és visszakapjam az 50.000 Forintomat, ugyanis abból szeretném újratenni az érettségimet.

Ma írtam neki két SMS-t, nem válaszolt. Facebook-on is megpróbáltam, mert láttam, hogy elérhető, utána SMS-ben válaszolt, hogy szeretne még hétfőig időt kérni, de ha nem várok rá sem haragszik meg, de egy életen át hálás lenne, ha várnék, etc.


Szerintem csak szimplán elköltötte a pénzemet, és nem hajlandó beismerni se nekem, se önmagának. Viszont, szükségem lenne arra az 50 ezer Forintomra.


Kérdésem tehát.

Érdemes ennek tudatában valami formában jogi segítségért fordulnom? Nem tudom, hogy mást is verhetett-e át így, vagy mi is ez az egész történet.


Ha van értelme ezzel foglalkoznom, akkor hogyan álljak neki, és milyen lépéseket kell tennem?

Semmiképp sem szeretnék több kárt neki okozni, mint amennyit ő okozott nekem. Én csak szeretném, ha visszakerülne hozzám ez az összeg, ha van rá lehetőség. Viszont, szerintem megtervezni azt szóban, hogy valakit feltörünk, az sem jogszerű, és ott már sáros az én kezem is - attól függetlenül, hogy nem csináltam gyakorlatilag semmit sem.


Előre is köszönöm a választ!

19 éves fiú vagyok.

Budapesten történt az eset.



2018. jan. 23. 13:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Beszélgetésekről bizonyíték messengeren, illetve telefonos SMS-ben vannak. Sajnos annyi eszem nem volt, hogy amikor ott voltam nála, hangfelvételre vegyem az egész beszélgetést, azóta legalább tanultam annyit, hogy ilyen esetekben mindig figyeljen a telefon a kezemben, vagy a zsebemben.
2018. jan. 23. 14:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van papír a foglalóról a nő aláírásával? Tanúk nem szükségesek, elég ha aláírja, hogy átvett x összeg foglalót.
2018. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van, a szerződés tanúk nélkül is érvényes. A tanúk csak azért kellenek, hogy egyszerűbb legyen megállapítani a papír hitelességét.

Ha van átvételi elismervényed vagy bármi bizonyítékod arról, hogy átadtad az 50-et, akkor írj neki, hogy mondjuk 5 nap múlva elmész a rendőrségre feljelenteni, ha addig nem kapod meg a pénzt.

Ha erre nem ijed meg, akkor tényleg feljelented.

(Szerintem is elköltötte a pénzt, és nem tudja visszaadni.)

2018. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem írtunk átvételi elismervényt, az, hogy a pénzem nála van, az üzenetekből kiderül - bár ez kijátszható. A szerződés egy pontjában benne is van (most nincs nálam, néhány óra múlva meg tudom lesni, hogy pontosan így található-e meg), hogy maga a szerződés megkötésével egyidejűleg a bérbeadó átvette az x összeget.
2018. jan. 23. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Így is megfelelő.
2018. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha benne van a szerződésben, az is jó! Nyugodtan csalás miatt feljelentést tehetsz a rendőrségen!
2018. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tegyél feljelentést, mert ez csalás.

A pénzedet is követelheted, annál is inkább, mert van rá fedezet, az ingatlan. Ha nem akarja, hogy elárverezzék a lakást, akor fizesse vissza a pénzedet.

2018. jan. 24. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!