Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy korabbi vegrendelet...

Egy korabbi vegrendelet szerint en vagyok az orokos. A mama halalakor papa nem mondta el anyanak, hogy o orokolt a mama utan. Mi van ilyenkor? (mama halala utan a donteskor lehetett uj vegrendelet? )

Figyelt kérdés
2018. jan. 30. 06:55
 1/9 A kérdező kommentje:
(Mivel a papa nem mondta el anyanak eveken at, hogy az ove lenne a penz, nem tartom kizartnak, hogy a vegrendeletet se vitte el. Ennyi ev utan ezen korulmenyekkel ervenyes lehet meg a vegrendelet? Masikat nem talaltunk.)
2018. jan. 30. 06:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Csak mert teljes káosz, amit írtál
2018. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

1. Ki után örököltél volna - mert ez nem derül ki a kérdésedböl.


2. Hogy jön ide, hogy a papád (apád vagy nagyapád?) örkölt-e?


3. Milyen döntéskör lehetett volna új végrendelet?


Írd le a kérdésedet normálisan, mert így még véletlen sem tud senki válaszolni rá!

2018. jan. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz eset. Ha nics másik végrendelet, akkor a gyerek az örökös. Tehát valószínűleg volt, és ez került leadására. Kérdés, melyik a frissebb? Ezt viszont csak akkor tudod meg, ha a tiédet beviszed a közjegyzőhöz.
2018. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

anya tesojanak halala utan irt a papa es a mama egy vegrendeletet, amiben mindent ramhagytak (ekkor meg alig voltam 2 eves). A mama meghalt tobb mint 10 eve es anyukam kapta volna az ingosagiat, de a papa eltitkolta ezt elole. A papa most halt meg, most lettek meg a vegrendeletek, melyek szerint ugye kiskoromban mindent ramhagytak. De az is meglett, amiben anya kapta volna a mama vagyonat.

Igy most az a kerdes, hogy ugye anyukam orokolne a papa utan (is), de mivel talan a kozjegyzo nem tud a vegrendeletrol (ahogyan tobb mint 10 eve se tudott, mivel anya kapta volna a mama vagyonat), van-e ra esely, hogy ervenyes meg?

2018. jan. 30. 07:37
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

1, Ha volt egy végrendelet amikor a mamad meghalt, amiben mindent radhagytak, anyukád a világon semmit nem örökölt volna.

2, Örökség et nem keet eltitkolni, mivel ha valaki meghal, ott a hagyatéki tárgyalás.

3,Végrendeletbol mindig a legutolso dátum suerinti az érvényes. Ha olyan van, amiben anyukadrol szó esik, rólad meg nem, akkor te nem orokoltel semmit

2018. jan. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Amit írsz, továbbra is zavaros.

Úgy tűnik, a "minden" két részből áll, ingatlanból és ingóságból, amit anyád örökölhetett.

Hagyatéki eljárást a rendelkezésre álló iratok és az örökösök egyezsége alapján folytatnak le. Ha később előkerül egy végrendelet, az arra jó, hogy a korábbi végzést meg lehessen támadni.

A hagyatéki eljárás jogerős, tehát megtámadni bírói úton lehet és bizonyítani kell (itt, a végrendelet hitelességének kell kiderülni). Ami elköltődött, eladták, stb. az visszamenőlegesen csak úgy érvényesíthető, ha bizonyítják a rosszhiszeműséget és van kin behajtani.

Alapvetően végrendelet nem évül el (10 év múlva is érvényes, ha van mit érvényesíteni - például, ha házat örököltél és a család tulajdonában van, a tiéd - persze az eljárás lefolytatás után). Új végrendeletet az előző írója írhat kizárólag.

2018. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

A legutolsó végrendelet érvényes, amit mamád írt.

Ha ebben te szerepeltél örökösként, akkor te voltál az örökös valójában.

A végrendelet nem jár le, utólag is bármikor érvényesíthető a meglévő vagyon terhére. Menj el vele közjegyzőhöz. (Kérdés, hogy elfogadható-e hitelesnek az a végrendelet.)

2018. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt még kihagytam, hogy ha az utolsó végrendeletben csak te szerepeltél, anyukád nem, akkor is járt neki egy köteles rész. Ez jelenleg a végrendelet hiányában neki járó rész 1/3 része. Régebben lehet, hogy nem ennyi volt, hanem pl. 1/4, ezt már nem tudom. (Mindig azt a törvényt kell alkalmazni, ami az örökhagyó halála pillanatában érvényes volt.)


Van arról dokumentum, hogy milyen ingóságai voltak a mamának? Mert ha nincs semmi, akkor azt is lehet mondani, hogy csak a papucsa volt az övé, pénze meg semmi.


De ha esetleg a végrendeletben fel vannak sorolva az ingóságok, akkor el kell menni az adott település polgármesteri hivatalába, és póthagyatéki eljárást indítani. (Ott elmondják, hogy hogyan, és mi kell hozzá.)

2018. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!