Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti egy cégvezető, hogy...

Megteheti egy cégvezető, hogy nem emeli meg a fizetésem, úgy hogy ugyanolyan pozícióban lévőjét meg megemeli?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy fegyelmim a cégnél, ezért nem emelte meg az enyémet, én voltam 800-as órabérben most kapok 840-et, más meg 880-at.

Ez jogilag szabályos?


2018. febr. 7. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. A fizetés egyedi, személyre szabott dolog a privát szférában. Örülj, hogy egyáltalán kaptál emelést fegyelmi után.
2018. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem. Ha mondjuk adnak 50 ezret egy hónapra, akkor is hajtsam le a fejem? Durva azért ez.
2018. febr. 7. 22:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon nem tudsz mit csinálni.

Van olyan hely is, ahol a fizetés kibeszéléséért akár repülhet is az ember, és ez egy egyébként normális cégnél mérnöki területen.


Le is hajthatod a fejed, vagy odébbállhatsz. Mert általában ha nem ezt teszi az ember, akkor találnak indokot hogy lecseréljék.:(

2018. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Kereshetsz másik céget is, ha nem tetszik.
2018. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha a minimálbért megkapod, akkor szabályos.
2018. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Itt se lehet megmondani, hogy ki mennyit keres, mivel nem írtam nevet így nincs probléma.

Nem tetszik, szerintem ez igazságtalanság. Odébbállok, csak érdekelt, hogy ilyet meglehet-e tenni.

Köszönöm a válaszokat.

2018. febr. 7. 23:40
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

"Értem. Ha mondjuk adnak 50 ezret egy hónapra, akkor is hajtsam le a fejem? Durva azért ez."



Nem, Ez a versenyszféra.


El lehet menni máshová, ha nem tetszik.


Senki sem pótolhatatlan, így talál a helyedre mást záros határidőn belül.


Szerintem örülj, hogy egyáltalán van munkád!

2018. febr. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

El is megyek, csak a kérdésre érdekelt a válasz.

Dehogy örülök, nem kell mindent elfogadni és bólogatni, mint a birkák. :)

2018. febr. 8. 05:36
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem örülj, hogy egyáltalán van munkád!"


Aki ilyet ír, az meg is érdemli a nyomort amiben él.

2018. febr. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ugye azzal kezdted, hogy tavaly volt egy fegyelmid. Ez azt jelenti, hogy valamilyen területen nem az elvárásoknak megfelelően cselekedtél. Igazából mindegy miért kaptad, biztosan megvolt rá az ok.

Ezzel szemben ott van az a munkatársad, aki nem kapott fegyelmit, így valószínűleg ő megfelelt azoknak az elvárásoknak, amik a cégnél a hosszútávú jó munkakapcsolathoz szükségesek. Teljesen jogos, hogy a problémás dolgozót valamilyen módon szankcionálja a cég, és nem kezeli azonos módon a megbízható, korrekt dolgozóval.

Ahogy az írásaidat elnézem, nem biztos, hogy a cég hibázott. Ez a "tróger voltam, de még nekem áll feljebb"-fajta hozzáállás más munkahelyeken sem lesz szimpatikus sem a munkaadód, sem a munkatársaid részére.

2018. febr. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!