Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1 rúd szalámi ellopása 8 év +...

1 rúd szalámi ellopása 8 év + előzetes, súlyos testi sértés, kifosztás, zsarolás 7 év + szabad láb?

Figyelt kérdés

Srác valami nagy bevásárlóközpontból el akart lopni 3 rúd szalámit, hogy eladja. Útközben fellökte a biztonsági őrt, ezért így rablás, amiért 8 évet is kaphat. Vicc kategória.

Srác is egy nagy iq bajnok lehetett, olyan helyről akar lopni ami tele van kamerákkal meg őrökkel.


Másik részegen szétverte az egész kocsmát, meg pár embert. Ez meg valami harcművész. Ez 7 évet ért.


Nem túlzás ez :D



2018. febr. 15. 18:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
rtl hírek
2018. febr. 15. 18:27
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

A "kaphat" még nem jelent semmit.


Szerintem a 7 év meg totál jogos a kocsmát és embereket szétverő "harcművésznek".

2018. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Jó magaviselet mellett alig kell ülnie.
2018. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A 7 év teljesen jogos, mert kb úgy verte szét az 1ik embert, hogy nem mutathatták. (még nem kapta meg a 7 évet)


De a 2 bűncselekmény teljesen más, az agresszor kap 7 évet, az idióta szerencsétlen meg 8-at? De olyat is láttam már, hogy gyilkosságért ült valami 3 évet, mert volt rá oka meg stb.

2018. febr. 15. 18:38
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Én is néztem ezt, az is benne volt, hogy fellökte a biztonsági őrt, ami súlyosbító körülmény. És te se, én sem tudjuk, hogy volt e már büntetve, mert ha volt így mindent összevetve lehet 8 év is.
2018. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
a és nem 1 rúd, hanem 5 volt nála.
2018. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%
Azt sokszor "elfelejtik" hozzátenni, hogy esetleg ez már a 87. rablása (lopása) volt, és hát sajnálni kell a szegény kis tolvajkát meg simizni a pici buksikáját. Mondanám, hogy kezét levágni, mint Szent István idejében, de akkor is az én adómból kellene etetni fölöslegesen.
2018. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
14%
Nem jogerős , ha visszaeső talán kap 3-4 évet , ha nem 3 évet felfüggesztve . Jó magaviselet felezi , de sajnos gyilkosoknak maffiatagoknak is jár kedvezmény . Aztán szabadulás után pár hónappal körözik újra mindet . Sorozatos ölés kéj - bérgyilkosok csonkító terroristák elmebetegek esetén sortüzet osztanák ki .
2018. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Igazából ez attól függ, hogy mennyire lesz kooperatív az eljárás során, ha mindenre azt mondja, hogy "ßazdmeg anyád köcsögállatja", akkor megkapja a maximumot. Bár, ha a bíróság úgy érzi, hogy példát kell statuálni, akkor minden együttműködés ellenére meg fogja kapni a legnagyobb büntetést, kb. mint a fagyállós gazda, akit bevarrtak 7 évre, akinek a büntetésével azt akarták reprezentálni, hogy a ne is álmodj a vagyonvédelemről paraszt, mert te húzod a rövidebbet, ha megüli a lopott bor a tolvaj hasikáját.
2018. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

" mint a fagyállós gazda, akit bevarrtak 7 évre, akinek a büntetésével azt akarták reprezentálni, hogy a ne is álmodj a vagyonvédelemről paraszt, mert te húzod a rövidebbet, ha megüli a lopott bor a tolvaj hasikáját."


Nagyon primitív gondolkodás. Ha védeni akarom a vagyonomat először a kevésbé drasztikus módszerekkel próbálkozok. Pl vesz egy buta kutyát és odarakja a bortároló elé. Kész, ha megy valaki ugatni fog. De azért a 21. században vannak jobb eszközök is: mozgásérzékelő, kamera stb. ezek filléres dolgok.


De ő a legaljasabb módszert választotta, megmérgezte. Vagyis nem védeni akarta a kis vagyonát hanem bosszút állni pár ezer forintért.


...


Itt a válaszolóknak az is mind1, hogy meglopják pár 10 ezer forinttal, vagy eltörik minden csontját.

2018. febr. 15. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!