Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány napon belül kell a...

Hány napon belül kell a törvényszéknek válaszolni egy fellebbezésre?

Figyelt kérdés

Egy bíróság úgy döntött, hogy a keresetem ügyében nem ő az illetékes, ezért áthelyezte azt egy másik bíróságra amely határozatot a törvényszéken megfellebbeztem.


1. Hány napon belül kell a törvényszéknek ez ügyben meghozni a határozatát?


2. Az alperes eközben (ettől függetlenül) megkapta a keresetlevelem az első (vagy második) bíróságtól?


Vagy az alperesnek nem küldik azt el amíg nem dől el, hogy melyik bíróság fogja tárgyalni az ügyemet?


Ezt csak azért lenne jó tudni, hogy a tárgyalási helyszín körüli huza-vona ad-e igazságtalanul hosszabb időt az alperesnek a keresetlevelemre történő válaszadásra vagy nem.



#bíróság #törvényszék #fellebez #hány napon belül
2018. febr. 22. 14:48
 1/2 flengyel válasza:
A FELLEBBEZÉS HATÁRIDEJE • Az általános fellebbezési határidőt a törvény az ítéletekre és a végzésekre nézve egységesen tizenöt napban állapítja meg [234. § (1) bek.]. Kivételt képeznek a váltóperek, ahol a gyors igényérvényesítés érdekében a fellebbezési határidő három napra rövidül. A tizenöt napos fellebbezési határidő ún. törvényes határidőnek minősül, amely akkor sem hosszabbítható meg, ha például a határozat kézbesítése külföldön történik
2018. márc. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértette a kérdésemet, ugyanis én nem azt kérdeztem, hogy nekem hány napom van fellebbezni hanem azt, hogy a bírónak hány napon belül kell a fellebbezési kérelemre a határozatot vagy végzést meghozni attól a naptól számítva, hogy a bíróság megkapta a fellebbezést.
2018. márc. 3. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!