Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha jelentkezek egy adott...

Ha jelentkezek egy adott tanfolyamra álláskeresési kedvezménnyel, de törölnek a munkaügyiből időközben az kiderül?

Figyelt kérdés
Ha bizonyos okok miatt kitörölnének a álláskeresői státuszból, azt ki tudja deríteni a tanfolyam indító cég utólag, hogy mégse vagyok jogosult a kedvezményre, de a papír meg van róla, hogy regisztrált álláskereső vagyok?

2018. febr. 24. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ja.
2018. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze! a cég munkáját a munkaügyin keresztül fizetik.

Maradj már addig az álláskereső státuszban!

2018. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem szeretnék maradni, mert fenn szeretném tartani az álláskeresői státuszomat addig, de ha pl olyan dolog miatt törölnének ki, hogy nem fogadom el az állásajánlatokat meg elküldenek közmunkára meg stb, akkor szívás van. Egyébként, az előírt időpontokban meg jelennék, hogy a álláskeresői kis könyvbe lepecsételjék.
2018. febr. 24. 18:43
 4/8 A kérdező kommentje:
És nem vagyok jogosult segélyekre, csak szimplán regisztráltam magam egy korábbi támogatott tanfolyam elvégzése miatt.
2018. febr. 24. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
de hát a tanfolyam alatt nem fognak állást ajánlani és közmunkára küldeni sem. Ösztöndíjat kapsz, és diáknak számítasz.
2018. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Néhány nap múlva vizsgázok le és véget ér a képzési szerződésem, onnantól kezdve meg gondolom csak leszek a rendszerben, mert az a képzés amire kéne az álláskeresői státusz tavasszal indul önköltséges formában, csak így kedvezményesen fogom tudni elvégezni, azt írtam, hogy addig szeretném fenntartani, ameddig az a képzés még tart, aztán bevégeztem, megyek beállni a munka világába.
2018. febr. 24. 18:48
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, ez jó, sok sikert! a tanf. alatt nem küldenek sehova
2018. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2018. febr. 24. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!