Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor most mit tegyek?...

Ilyenkor most mit tegyek? Télleg igy van? Keresek másik Ügyvédet? Lehet hogy az ügyvéd csak átfutotta a dolgot és hülyeségetmondott?

Figyelt kérdés
Nos ügyvédi szerződéssel eladtam egy házát részletre viszont lejárt a szerződés de a teljes összeget nem kaptam meg, visszont a nevük rákerült a tulajdoni lapra mint vásárlói tulajdonjog fenntartva vagy mi.Na most a szerződés törlését az egyik nem akarja aláirni.Voltam másik ügyvédnél és azt mondta nekem kell a szerzödéstől elálnom és vissza kell fizessem nekik a pénzt plussz a perköltséget meg kell előlegeznem. Visszont ezt nem értem mért kellene nekem vissza fizetnem ráadásul ugy tudom ha én állok el akkor a dupláját kell visszafizetnem mikor a szerződést ők nem telljesítették, evvel jobban ráfázok mintha hagynám a fenébe szerintem ennek semmi értelme.Ha a perköltséget ők is fizetik akkor is én vesztek gyakorlatilag mert 0 forintal vagy még minusszal jövök ki az egészből.
2018. febr. 27. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk az ügyvéd erre kifejezetten vigyázott, ha nem fizetnek x időre a szerződés lejár és a foglaló marad. Előszerződést kötöttünk, amiben benne volt, hogy a teljes ár beérkezéséig a tulajdonjogomat fenntartom, a szerződések addig ügyvédi letétben vannak, ha ennek a teljesülését igazolom, akkor jogosult az ügyvéd a földhivatalnál is intézkedni. Ha miattam hiúsul meg akkor a foglaló dupláját én fizetem.


Szerintem az ügyvéded hibázott és nem akarja beismerni.

2018. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem nem az első ügyvéd nálam is igy csinálta mint nálad de ő nem vállal pereket és kellet egy másikat keresnem és ő mondta ezt. De ezek szerint akkor keresek egy másikat mert ez elvan tájékozodva. én is ezért furcsáltam hogy még nincs a nevükön meg semmi és ott is laktak csak lejárt a szerződés és pápá. Az én ügyvédnőm is azt mondta nem kell vissza fizzesek semmit csak hát pereket nem vállal.
2018. febr. 27. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez több szempontból sem világos.


1. Mi van a szerződésbe pontosan a részletekkel kapcsolatban ?


2. A tulajdonjog - fenntartás esetén (ami széljegyzésre került) mindaddig amíg nem adod meg a hozzájárulásodat vevő tulajdonjogának bejegyzésére, a vevő nem szerez tulajdont.

Mit kell itt akkor törölni?


3. Mégis milyen per?

Érvénytelenítési per az adásvételire?

Minek?

Nem kell érvényteleníteni semmit. Ha csak nincs valamilyen különleges okod rá.


Vagy talán Tulajdonjog megállapítási per?

Mégis Minek?


4. vissza kell fizetni a pénzt?

Milyen pénzt? előleget? vagy foglalót?


Ezek csak akkor járnak vissza (az előleg CSAK a kapott összegben) ha saját érdekkörödben felmerült okból lépsz vissza, mert pl. meggondoltad magad és erre nem a vevő magatartása adott okot.


5. Nem teljesítették a szerződést?

Mit TETTEK PONTOSAN? Vagy mit nem tettek?


Ha valóban ők szegtek szerződést, akkor az esetleges elállásod - ha más nem történt - jogszerű.



Le kéne írni ezt részletesebben, mert lényeges dolgokat hagysz ki, amik jogilag releváns infók lennének.


Ez így csak találgatás.

2018. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem teljesen tiszta, de valami ilyesminek tűnik a leírás alapján:

Nem foglalóról, nem előlegről, hanem a részletekben fizetett vételárról van szó.

Az mindegy, hogy a vevő az ár felét fizette ki, vagy 90 %-át.

De most az eladó nem tudja másnak eladni a házat, a tulajdonlapon szereplő bejegyzés miatt. Ennek a törléséhez kellene a vevők hozzájárulása.

A kifizetett pénzt természetesen nem tarthatja meg teljes egészében az eladó. Egy részét viszont igen, erre (is) kell a per. Mert az ott lakásért lakbér, plusz kártérítés az egyéb anyagi hátrányokért, ez jár az eladónak.

Mivel nem a kérdező áll el a szerződéstől, hanem a vevő nem teljesítette a kötelezettségét, ezért szó sem lehet semmi dupla visszafizetésről.

2018. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most akartam volna pont vissza irni de az utolsó megirta a számomra megfelelő választ ment a zöld. Amugy egy másik ügyvéded keresek aki eléggé jártas ebben az majd meg mondja mit és hogy.
2018. febr. 28. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!