Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a vállalkozás tulajdonosa...

Ha a vállalkozás tulajdonosa börtönbe kerül, akkor megmarad a vállalkozás?

Figyelt kérdés

Mert a büntetlen előélet az egyik feltétele a vállalkozás alapításának. De mi van, ha azután kerül börtönbe, hogy már megalakult?


Ha működhet tovább, akkor átruházza a vezetést/tulajdonjogot valaki másra és úgy működik tovább?

Szabadulása után kaphat megint vállalkozói igazolványt?


Ha még nem alapította meg a vállalatot és felfüggesztett börtönt kap, ami már letelt és elévült, akkor utána alapíthat vállalkozást?



2018. febr. 28. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit komplex a kérdésed, azaz egy kérdéssel 4 kérdést teszel fel és mind a négy kérdés, még legalább négy, négy további kérdést tesz fel.

Ez a fő cím kérdésed : Ha a vállalkozás tulajdonosa börtönbe kerül, akkor megmarad a vállalkozás?

Válaszom : Igen !

1. Feltéve, hogy van megbízott vezetője a vállalkozásnak.

2. Feltéve !ha maga az ítélet nem rendelkezik olyan rendelkező résszel, hogy foglalkozástól való eltiltás...


Te írod : Mert a büntetlen előélet az egyik feltétele a vállalkozás alapításának. De mi van, ha azután kerül börtönbe, hogy már megalakult?

Válaszom : A vállalkozás alapításának nem minden esetben a büntetlen előélet a feltétele ! Azonban , nagyon fontos lenne a válaszadás szempontjából azt is tudni, hogy milyen vállalkozói formáról és az abban betöltött tisztségről beszélünk.


Te kérdezed: Ha működhet tovább, akkor átruházza a vezetést/tulajdonjogot valaki másra és úgy működik tovább?

Szabadulása után kaphat megint vállalkozói igazolványt?

Válaszolok: Az előző kérdéseket megválaszolva, már megírtam erre is a választ.


Te kérdezed: Ha még nem alapította meg a vállalatot és felfüggesztett börtönt kap, ami már letelt és elévült, akkor utána alapíthat vállalkozást?

Válaszolok: Ha valami elévült ! akkor abban az esetben nincs mire hivatkozási alap a tiltásra ! Azaz, miért ne alapíthatna vállalkozást.


Röviden, tömören, minden kérdésedre válaszoltam.

2018. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én pedig úgy tanultam az egyetemen, hogy az egyik feltétele a vállalkozás alapításának a büntetlen előélet.


Szükséges büntetlen előélet egy virágbolt, könyvesbolt, autókereskedés, pékség, internet szolgáltató vagy fakereskedés létrehozásához?

2018. márc. 7. 08:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Megboldogult, Stadler József Úr ! Nagy vállalkozó volt !

Sajnos börtönbe került. Szabadulása után, ismét vállalkozó volt. majd megint börtönbe zárták és szabadulása után megint vállalkozó lett.

Ha a vállalkozás alapfeltétele a büntetlen előélet lenne , akkor szerintem Stadler úr nem lehetett volna háromszor is vállalkozó.

Nézhetjük Zalatnai Sarolta énekesnőt is példának, vagy sok más embert is.

Göncz Árpád is büntetett előéletű volt és mégis lehetett köztársasági elnök. Oké itt már elmentünk a vállalkozói kérdéstől.

2018. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!