Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató a szabadságos...

Munkáltató a szabadságos kérvényre nem köteles írásbna válaszolni ha én úgy kérem?

Figyelt kérdés

Kérdésem: ha én egy írásos szabadságos kérvényt adok le arra és benne azt is kérem írásban adjon erre választ, akkor erre nem köteles a munkáltató?

nem azt kérdezem kiadni köteles-e az egy másik történet. De válaszolni (kiadja/ nem adja más kérdés) azt köteles írásban ha én kifejezetten ezt kérem?


Tértivevényes levélben küldtem el a kérvényt feb 1-én, majd ismételtem feb 12-én. Mindkettő átvéve ott a tértivevény de válasz semmi.

Nem köteles válaszolni?


2018. márc. 3. 09:41
 1/8 A kérdező kommentje:

Szóban kaptam választ. Röviden annyit hogy NEM. Ami egy dolog, de azt akarom hogy ezt a nemet adja szépen írásba.

Nem véletlenül kérem, ha írásba kaptam akkor az igazolható (szó elszáll írás megmarad).

és már mentem is vele a megfelelő jogi fórum elé.

Sztem sejt valamit.

2018. márc. 3. 09:44
 2/8 Molyember ***** válasza:

Jaj, maradj már ezzel a köteles dumával. Azt csinál, amit akar. Én se örülök neki, de ez van. Gondold végig, mennyire vagy pótolható, mert annak függvényében beszélnek veled. Részlegvezető alatt szinte senkinek sincs értéke, hacsak nem valami egészen speciális hiányszakmád van. Komolyan pereskedni akarsz? Az csak neked gond, a munkáltatónak van rá embere.

Ha köteles is válaszolni, akkor mi van? Két darab kinyomtatott A4-es lappal megszabadulhatnak tőled. Ne érts félre, szerintem is az anyjuk valagát a szemétkedő munkáltatóknak, akik szerint a dolgozók rabszolgák, de a jogi utat nem tartom célravezetőnek. Más megoldás kell, nekik túl sok lehetőségük van elintézni az ügyet, neked viszont valamiből élned kell.

2018. márc. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

" Részlegvezető alatt szinte senkinek sincs értéke, hacsak nem valami"


Itt semmi ilyen hierarchia nincs. Kis cég 10 emberrel. Van a főnök és vannak a beosztottak és kész.


Az meg könnyű embert találni hát ez ma már nem igaz feltétlen.

Nagy lasszózás folyik mindenütt már az elemi sormelósokért is.

2018. márc. 3. 12:08
 4/8 A kérdező kommentje:

"Más megoldás kell, "


Vagyis konkrétan? jogi út nem, helyi megoldás nem-akkor mi?

2018. márc. 3. 12:08
 5/8 A kérdező kommentje:

"Két darab kinyomtatott A4-es lappal megszabadulhatnak tőled."


Így van, de ezzel kb semmivel sincsenek előrébb sőt pláne nem jó nekik, mert ha kirúgás akkor az összes bennragadt szabi sorsát rendezni kell-és épp ezt akarják elsumákolni azzal hogy nem válaszolnak.

Ha kirúgnak akkor aztán nincs olyan hogy nincs válasz. Akkor vagy kiadja vagy kifizeti tolni nem tudja.

Öngól lenne.

2018. márc. 3. 12:11
 6/8 A kérdező kommentje:
És ugye a jogi úttól egy dolog tart vissza hogy kell az állás. De ha már kirúgtak akkor nincs mit félteni és akkor bíróság.
2018. márc. 3. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:
A munka törvénykönyve - 2012. évi I. törvény - foglalkozik az írásba foglalás kérdésével, biztosan ismeri is ezt a kérdező, a 22. § (1) bekezdés alapján azt mondom, hogy válaszolni kell, s írásban, ha a munkavállaló azt kéri.
2018. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"22. § (1) bekezdés alapján azt mondom, hogy válaszolni kell, s írásban"


De még ez se írja hogy mennyi időn belül + és mi lesz ha nem válaszol.

2018. márc. 3. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!