Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan vihetem ki külföldre a...

Hogyan vihetem ki külföldre a Kislányomat, ha az apuka nem akar beleegyezni?

Figyelt kérdés
Vàlófélben vagyunk, sajnos még a gyermekelhelyezesnek a kellős közepén mert mindketten harcolunk a Kislànyunkert. Szeretnék külföldre költözni a Kislànyommal, jobb életminőséget szeretnék biztosítani neki. Köszönöm előre is a válaszokat.
2018. márc. 6. 02:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs még döntés mi jogon vinnéd te külföldre? ennyi erővel ezt apuka is kérdezhetné, nem?
2018. márc. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyerekelhelyezés löett sehogy, egyik feltétel az, hogy a gyerek nálad legyen elhelyezve.


Ez után is szükséges az apa beleegyezése, amit INDOKOLT esetben a gyámhatóaság megadhat az apa ellenére is.


De a külföldre költözéshez nem elég az, hogy " jobb életminőséget" szeretnél neki meg magadnak biztosítani, elötte igazolnod kell, hogy ehhez a feltételek adottak: biztos munkahely, lakás (bérlet is megfelel, de nem egy szoba 5 másik valakivel), az iskoláztatás biztosítása meg még egyéb dolgok.

2018. márc. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg az apa szülői felügyeleti jogát a bíróság - törvényi feltételek esetén - nem szünteti meg, addig sehogy.


Még ha nálad is lesz a gyerek elhelyezve, az un. gyerek sorsát érintő lényeges kérdésekben nem dönthetsz az apa nélkül.


A külföldre vitele a gyereknek, pedig ilyen.

2018. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy a gyermekelhelyezes előtt szeretnék kiköltözni. Az csak egy információ volt, amit fontosnak tartottam. Köszönöm szépen a válaszokat. Van esetleg valakinek tapasztalata ebben a témában?
2018. márc. 6. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mondtam, hogy a gyermekelhelyezes előtt szeretnék kiköltözni."


Ezt nem is mondta Neked senki.


Arról van szó, hogy először (valamilyen) bírói DÖNTÉS kell a gyerekről az elhelyezésére vonatkozóan.


Csak utána lehet ilyeneken gondolkodni.

2018. márc. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta:


Elöszöe bírósági határozat arról, hogy a gyerek nálad van elhelyezve.


Utána az apától belelegyezés kérése a külföldre költözéshez.


Ha beleegyezik, akkor emellett kell még a gyámhatóság engedélye is, aminek feltétele, hogy igazolni tudd, a gyereknek megfelelö körülményeket tudsz ott biztosítani. Azaz van biztos állásod, lakásod, a gyerek iskoláztatása biztosítva van, stb.

Ha ezek nincsenek meg, akkor a gyámhatóság megtagadja az engedély és nem vihetetd el a gyereket.


Ha az apa nem egyezik bele, akkor a gyámhatóság ennek ellenére engedélyezheti a kiköltözést, amennyiben az elöbb említett feltételek biztosítottak és szerintük a gyerek érdekét szolgálja a költözés.


De még ekkor is tisztázni kell a láthatást, ugyanis azt ilyen esetben neked kell teljes mértékben biztosítani, anyagilag is, mivel te vitted el a gyereket a korábbi (közös) lakhelyéröl.

2018. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 9. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!