Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Költözés után is megtalál...

Költözés után is megtalál valakit a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Kaptam egyszer egy fizetési felszólítást sima levélben még az előző lakcímemen. Kidobtam a kukába. Utána nem jött semmi, és valószínűleg el is évült az egyébként szerintem jogtalan követelés. De tegnap láttam a televízióban egy riportot, hogy négy és fél milliót követelnek valakin. Nem akarok ilyen helyzetbe kerülni, ezért kérdezem, ha még is végre akarnának hajtani rajtam, akkor megtalálna az új lakcímen is? Mert inkább befizetem, mint hogy milliók legyenek belőle. Tizenötezer volt az összeg.
2018. márc. 11. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Megtalálhat.
2018. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem se találtak -nem végrehajtó, másvalaki- évekig, elköltözés miatt. Aztán, mint utólag megtudtam tőlük, eszükbe jutott az állami lakcímnyilvántartó, és láss csodát, megkerültem. Szerintem ha nagyon kellesz nekik, nem fognak a lakcímnyilvántartóról megfeledkezni.
2018. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban, ahogy bejelentkezel valahova lakni, máris bekerülsz a lakcím nyilvántartásba.Láttam olyan végrehajtói levelet, amin a cím kiadásának az árát is feltüntették.
2018. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem jött semmi az új lakcímre, ezek szerint nem is kerestek? Mondom, én inkább kifizetem, csak attól félek, ne hogy a régi lakcímemre küldjék.
2018. márc. 11. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én a helyedben erősen elkezdenék perkálni.

1. Az egy dolog, hogy SZERINTED jogos-e vagy sem. Lehet, hogy igazságtalan, de erről még időben kellett volna kifogással élni. Onnantól, hogy ezt nem tetted, határidőn belül, jogerőre emelkedett, így a végrehajtó jogosan jár el.

2. Viszont olcsóbb, ha még azelőtt fizetsz, hogy jön a végrehajtó, mert az elég borsós ár.

3. Ha tudod bizonyítani, hogy önhibádon kívüli okból nem tudtad átvenni a közjegyzői levelet, akkor van még esélyed. De ne lapíts, mert azzal csak magaddal szúrsz ki.

Persze ennek is csak akkor van értelme, ha valóban jogtalan, és az eljárást kezdeményező nem tudja bizonyítani az igazát. Erről majd a bíróság dönt ebben az esetben. Viszont ha tudja, akkor neked a perköltséget is állnod kell, ami szintén egy jó kis summa. Hogy ilyenkor van-e elévülési idő, és mennyi, azt nem tudom. Lehet, hogy elég annyi, hogy a rossz címedre elküldik a levelet négy évente, hogy fizess lécci.

2018. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!