Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valahogy nem lehet önkormányza...

Valahogy nem lehet önkormányzattól területet megvásárolni?

Figyelt kérdés

2018. márc. 14. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:

De, lehet.

Ajánlatot kell a területre tenni.

2018. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyszer próbálkoztunk ott azt mondták,hogy majd a képviselő testület eldönti.És a képviselő testület elég bunkó módon viselkedett.Gondolom mint állandó pénzforrás tekintenek a területre amin nekünk van egy üzlet helyiségünk ami jelenleg egy jó ideje nem működik,én pedig meg venném a területet de nem adják.Viszont nem törődnek azzal sem,hogy jelenleg nem olyan könnyű kifizetni sem a területi díjat még be se fizettük az egyiket már küldik a következő csekket.
2018. márc. 14. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy bennfentes,akkor esélytelen, mert azt szét szokták osztani maguk között potom összegekért. Mit gondolsz a lakásmaffia hogyan jut olcsón ingatlanokhoz? Az önkormányzaton keresztül.
2018. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ma 14:52


Na igen csak ez nagyon nem jó így,hogy van egy üzlet helyiség a területen ami most nem is működik és sarcolnak ráadásul még engedményt sem adnak.

2018. márc. 14. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván jobban megéri nekik kiadni.

Mint ahogy bármilyen más tulajdonos dönthet úgy, hogy nem adja el a tulajdonát, hanem bérbe adja.

Egyébként most miért fizetsz, ha nem is működik a vállalkozásod?

Ha újra akarod kezdeni, kereshetsz máshol is bérbeadó ingatlant, lehet, hogy még jobban is járnál.

2018. márc. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 15:16


Hát azt én sem tudom,hogy miért kell fizetni ha nincs semmi az üzlet helyiségben,gondolom az önkormányzat maga dönthet a sarcról,hogy mikor és mennyit kell fizetni.Ezt az üzletet még anyukámék építették akkor még nem volt ilyen,az útkezelőhöz tartozott majdnem meg is tudtuk szerezni csak nagynéném bekavart a dologba és oda került az önkormányzathoz a terület.Itt az a géz ha valamit kezdeni akarnék akkor másik helyre is fizetni kjéne a bérletit meg ide is,mert itt ha van valami ha nincs fizetni kell.

2018. márc. 14. 19:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon zavaros. A szüleid építettek önerőből valamit más telkére? A nagynénié volt, hogy bele tudott szólni a birtokviszony megváltoztatásába? Miért nem mondjátok fel a bérleti szerződést, ha nem működtettek ott semmilyen vállalkozást?
2018. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

márc. 15. 14:51


Igen anno önerőből keményen dolgozva apránként építettek egy kocsmát ami a legjobban ment a városban.De aztán történt egy kis baj még ment egy ideig aztán abba hagytuk,most ott áll az üzlet üresen de ez egyébként az útszélén található szóval gondolom anno a közúthoz tartozott de én csak úgy hallottam a sztorit anyukáméktól,majd a közút nekünk adta volna de nagynéném,bejelentette a hivatalba ,hogy ott egy terület azok meg bejegyezték és ezért kell fizetnünk.Na most a terület így nem a miénk de az épület igen,én meg nem fogom neki adni a hivatalnak.

2018. márc. 19. 10:12
 9/9 A kérdező kommentje:

márc. 15. 14:51


Nagynéném a földhivatalban dolgozott igaz nem az itteniben de így tudott beleszólni

2018. márc. 19. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!