Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben bevezetnék a...

Amennyiben bevezetnék a katonaságot (tudom kevés esély rá) mi lenne ha megtagadnám a bevonulást?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy egy ilyen országban mint pl Magyarország, ahol nincs diktatúra (Nem vagyok Orbán párti nyugi, de ez mégsem Észak Korea) ha bevezetnék, valaki megtagadja, a törvény büntetheti? Bármivel?


A kérdést mellesleg azért tettem fel, mert egy tanárom ma erről beszélt, hogy be kellene vezetni. Őszerinte akár életfogytiglani börtönbüntetést is kaphatna az aki megtagadná, mert ezt csak az adott ország szabályozza.


Nyugodtan mondja rám bárki hogy hazaáruló hogy nem "szolgálnám" a hazámat, én akkor sem vennék részt egy háborúban.


2018. márc. 14. 15:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#7-es!


Lószerszámot van lezárva a határ, most a kelet-ukrajnai háború idején is jöttek át fiatalak akik nem akartak bevonulni.


Az útleveledet és a személyidet csak akkor vonják be, ha már bevonultál, addig oda mégy ahova akarsz.


Amíg nem kapod meg a behívód átlagos polgári személy vagy.


A behívó az első parancs, ha azt áteszed onnantól elvileg illegális külföldre menni.

2018. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kevés az esély rá hogy egyáltalán bevezetik. Ha igen akkor max megbuktatod magad pszichológián azt cső. Egyebkent békeidőben: börtön, háborús időben: börtön, esetleg a helyszínen kivégeznek.
2018. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Parancsmegtagadás esetén katonai bíróság dönt a büntetéskiszabásáról. A többiek már leírták, hogy milyen büntetés várna békeidőben vagy háború idején.
2018. márc. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
19%
"aki régen volt katona, az tiszta szívéből szeretné hogy a mostani fiatalok is szívjanak egy jó nagyot" Te beteg vagy!!! Gyogyulást!
2018. márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
19%
Nana..nálunk nem lehet halálbüntetés. Sem katonaság bevezetése.
2018. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Poszolg-os lennél 3 évig, vagy sitt.
2018. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

# 14/16


Haha, kössz :D Bárcsak...

Errefelé nagyon ez megy ha szóba jön, a suliba mint mondtam, szülők, de egyszer egy idős bácsika is hangosan mondott ilyesmit amikor senki nem adta át neki a reggeli buszon a helyet.

Havi egyszer legalább hallom hogy "ezeknek az elpuhult fiataloknak..."

Na mind1, amúgy köszi a válaszokat, azt hittem elég sokan nekem esnek hogy miért nem mennék stb, de nem, első pozitív csalódás itt GYK-n :)

2018. márc. 14. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!