Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amerikában ezért kb hány év...

Amerikában ezért kb hány év járna?

Figyelt kérdés

Ha X megkéseli a saját feleségét, aki túléli, és Y ezért bosszúból megkínozza, majd meg akarja ölni X-et, de X túléli, akkor ha mindkét fél bűnössége bizonyítható, hány év börtönt kaphat körülbelül X és Y?


Egyiknek sincs priusza.



2018. márc. 17. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

gyilkosság

a másik gyilkossági kísérlet súlyos testi sértés

államonként más büntetés

valahol életfogytik valahol harminc év

valahol kivégzik

2018. márc. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy primitív, értelmetlen kérdés.

Olyan, mintha azt kérdezné valaki, hogy a gépkocsilopásért európában hány évet adnak.


Az amerikai egyesült államok 50 tagállamból áll, mind-mind saját törvénykezéssel, egyéni joggyakorlattal.

Azt egy alabama-i büntetőjogban járatos, idős szakjogász sem tudja megmondani, hogy egy floridai bíróság egy hasonló esetet hogyan itél.


Sok függ a vádlottól is. Beismerésben van-e vagy sem, megbánta-e vagy sem.

Függ az indítéktól, a körülményektől is.


A kérdező ezekhez a jogi dolgokhoz (nem az első hasonló kérdése) meglehetősen primitív, sekélyes gondolkodású. Az ismerethiánya meg egyenesen krónikus.

2018. márc. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha jó ügyvéded van akkor felmentenek. Még akkor is ha nyilvánvaló hogy bűnös vagy ld. O. J. Simpson.
2018. márc. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű kérdést tettem fel és komolyan senki nem tud értelmes választ adni rá?


Ha valaki ennyire vágja a témát, hogy könnyebb lefikázni a másikat, meg okoskodni, mint egy használható válasszal előállni (drága #2 válaszoló), akkor feltételezem nem egy ilyen eset végkifejletével találkozott már. Nehéz lett volna azt mondani, hogy az egyik átlag ennyit, a másik átlag annyit kapna? Nem pontos számokra voltam kíváncsi, sem arra, hogy levezessetek egy bírósági tárgyalást, csak két átlagra. Mindösszesen annyi érdekelt, hogy ilyen bűncselekményért körülbelül (ismétlem körülbelül) hány év az, amit kiszabhatnak az illetőre.

2018. márc. 17. 22:58
 5/10 A kérdező kommentje:

Mellesleg #2, az se lett volna értelmetlen kérdés, hogy kocsilopásért hány évet adnak európában, mert arra is rá lehet mondani, hogy pl pénzbírságtól 10 évig.


Az én példámra, két átlag embert figyelembe véve nem lehet rámondani, hogy 0-tól életfogytiglanig.

2018. márc. 17. 23:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha máshogy nem megy, akkor random mondok két államot: Kalifornia, New York.
2018. márc. 19. 11:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ennyire egyszerű egy jogi eset, ezt értsd meg!

Valamint egy magyar jogász sem tudja, hogy Franciaországban milyen jogrendszer működik, így sem New York, sem Kalifornia jogrendszerét nem ismeri. De még, ha Magyarországon történne meg ez, akkor is nehéz lenne így megítélni, mert tudni kellene a körülményeket, apróbb részleteket.

Mit jelent az, hogy megkínozza, hogyan akarja megölni stb..remélem érted, hogy miért nem tiszta ez így.

2018. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Valahol értem, valahol viszont nem.

Nem kell nekem se jogász, se ügyvéd, se napra pontos számok.


A discovery-n, meg ezer másik csatornán adnak le ilyen műsorokat, nem beszélve a sorozatokról. Én nem szoktam nézni, de aki szokta nézni, az képben lehet annyira, hogy rá tudjon mondani ex has egy köztes számot.


Azzal tisztában vagyok, hogy nem lehet fix évet mondani, de nem is ezt kértem.

2018. márc. 20. 07:26
 9/10 A kérdező kommentje:
De mindegy, köszönöm az eddigi segítségeket, úgy látszik, ezzel nem fogok itt előrébb jutni...
2018. márc. 20. 07:28
 10/10 anonim ***** válasza:

ahelyett hogy megsertodsz, inkabb hasznald a fejed es a gugli keresot


en megtettem helyetted:


California:


First-degree attempted murder

If convicted of first-degree attempted murder...which means that the attempted murder was willful, deliberate, and premeditated...(vagyis elore megfontolt, kitervelt gyilkossag) you face a life sentence in the California state prison with the possibility of parole


If the first-degree attempted murder was committed against a peace officer, firefighter, or other protected person who was engaged in the performance of his/her duties, you face the same sentence, but must serve a mandatory minimum 15-year sentence.



Second-degree attempted murder

If convicted of second-degree attempted murder...which is any murder attempt that isn't willful, deliberate, and premeditated...you face a five, seven, or nine-year state prison sentence.


ez igy kielegito?


a tobbi allamra te is ra tudsz keresni, 'penalty for attempted murder ...' guglizz ra, a ... helyere meg ird be egy allam nevet

2018. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!