Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eljárást és ki ellen...

Milyen eljárást és ki ellen indítanak abban az esetben ha a élelmiszert, palackozott italt árusító üzletek bejáratának 5 méteres körzetén belül történik az alkoholfogyasztás?

Figyelt kérdés
A Mai napon engem mint az élelmiszer bolt dolgozóját bűntettek meg 10.000 Ft-ra mert az egyik vásárló a boltból kifelé menet a bejáraton kívül de 5 méteres körzetén belül ivott szeszes italt. Az interneten sajnos eddig sehol nem találtam leírást, se semmit hogy ilyen vagy hasonló esetben kit/kiket büntethetnek és milyen jogi szankciók indhatóak a személy(ek) illetve a vállalkozás(okk)al szemben. Ha van valami információtok, tudtok valami forrásanyagot vagy esetleg ilyen területen dolgoztok kérlek segítsetek.

2018. márc. 19. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

ki kell függeszteni, sem dohányozni, sem inni nem szabad a közelben.

Letölthető a paragrafus.


Valószínű nem volt kiírva(sem) Függeszd ki a boltban, bolt előtt, mellett..aztán valami csak lesz..

az hogy nem tudsz róla, az nem mentesít a bírság alól..


mint például van egy olyan szabály is, hogy ki kell írni jól látható helyre, hogy "az árak forintban értendők"..


nem sok helyen tudnak róla

2018. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen a tájékoztatás megtörtént. az épületen 4 helyen olvasható a hely szabályzat közterületen való alkohol fogyasztás részletei. Illetve az érintetteket szóban is tájékoztattam illedelmesen és durván is.
2018. márc. 19. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez felháborító, hogy egy dolgozót büntetnek meg, ráadásul, ha először fordult elő, akkor miért nem figyelmeztetnek előbb?!
2018. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!