Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha csakis ellenem követnek el...

Ha csakis ellenem követnek el egy bűncselekményt, akkor azt köteles vagyok elvileg jelenteni vagy az én dolgom?

Figyelt kérdés

PL megvernek az utcán súlyos testi sértés, vagy betörnek a saját lakásomba, ilyenekre gondolok, ahol tehát csakis én vagyok a sértett, és én meg nem akarok feljelentést tenni, akkor ezzel elkövetek vmit?


Van olyan kötelezettségem, h mindenképpen kell jelentenem?


(csak mert vmi olyasmi rémlik nekem még régről h ha vkinek tudomása van egy bcs-ről, akkor azt köteles, de lehet h rosszul emlékszek ...)


2018. márc. 20. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben el akarod kerülni azt, hogy a sértett komoly perköltségeket akasszon a nyakadba, úgy nyilván célszerű a bűncselekmény észlelésekor a hatóságokhoz fordulni és tanúskodni. Szóval ha nem szólsz senkinek, akkor feljelentheted magad, ha nagyon akarod.
2018. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha örömöd leled abban, hogy bűncselekményt követnek el ellened, akkor nem vagy köteles feljelentést tenni, hiszen örömmel vagy sértett.
2018. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felesleges magyarázatot nem hozzáfűzve: az ellened elkövetett bűncselekményt nem vagy köteles jelenteni sehol, a te dolgod.
2018. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles jelenteni.

Úgy általában sem vagy köteles bcs-ket jelenteni.

2018. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

oké köszi, akkor vmire rosszul emlékeztem.


nem, nem vagyok sízvesen sértett, egyéb okai vannak, de hagyjuk, hosszú. az első hozzászólást meg értelmezni se tudom, az mi? :)

2018. márc. 20. 13:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy köteles feljelenteni. Viszont, ha már feljelentetted, akkor tanúként téged is ki fognak hallgatni,és akkor ott kötelező megjelenni.


Egy büntetőpere a ügyvéd

2020. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem lelem örömöm, csak egy olyan nem túl nagy helyen lakom, ahol csak úgy el szoktak tűnni a feljelentések, ha X Y ellen teszik, mert az összeköttetések nagyon hamar összeérnek. és az elkövetői körben rendőr is van.

íhy aztán nem igazán lennék tanú, mert volt már nálunk ilyen eset, az lett a vége, hogy a tanút elverték, amíg alá nem írta, hogy inkább rosszul látott mindent ... egy másik tanúnak meg kereken felajánlották, hogy vagy visszavonja, és "mégsem úgy emlékszik" vagy elmebeteget csinálnak belőle, kiremndelnek elmeszakértőt, ami majd megmondja, hogy beszámíthatatlan és kész.

szóval értem én a jogállamiságból kiinduló hozzászólásokat, csak ugye a fő tényező itt az, hogy milyen országban élünk, így aztán olykor tök mindegy, mi a helyzet jogszabályilag.

nem olyan egyszerű a kép sajnos nálunk ...

2020. nov. 30. 10:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen

Sajnos nincs jogállam ma Magyarórszágon.

Az uccsó voltam

2020. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!