Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezés az apánál?

Gyermekelhelyezés az apánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálok rövid, és tömör lenni.

5 évvel ezelőtt megszületett az unokaöcsém. Az anya ( aki a testvérem, de sosem volt jó a viszonyunk) és az apa kapcsolata már akkor sem volt felhőtlen, erre még rátett egy lapáttal, hogy a kedves anyuka félrelépett, de az apuka próbálta menteni a menthetőt, a gyerek érdekeit nézve, de végül szétmentek. És itt kezdődött a bonyodalom. Közös megegyezés alapján az anya magával vitte a kisfiút, viszont elég hamar kiderült, hogy nem foglalkozik a gyerekkel, folyamatosan veri, rángatja, ordít vele, a kisfiú olyanokat mond, hogy “ kár volt megszületnie”.

Ezért engem felkeresett az apuka, hogy szeretné ha ő nevelhetné a kisfiút, és ha bíróságra viszi az ügyet, akkor mellette állnék-e. Természetesen igennel válaszoltam, hiszen nekem is az az érdekem, hogy a gyerek minnél jobb helyen lehessen. Amióta elkezdődött ez az egész, a kisfiút eltiltotta tőlem az anyja, és folyamatosan ellenem hangolja a gyereket, holott szerintem többet voltam a gyerekkel mint a kedves anyuka, az apa a saját idejében hozza el hozzám a kisfiút, hogy ha csak 2 percre, de láthassam, mert nagyon szoros a kapcsolatunk.

Ti mennyi esélyt láttok arra, hogy a kisfiút az apa nevelhesse?

Azt meg hozzátenném, hogy az anyának nincs normális bevétele, 50m2-en lakik a kisfiúval, és egy kutyával, és ha ez még mindig nem lenne elég, terhes egy olyan pasitól, akit 3 hónapja ismer,külföldön él, de gyerekkel akarja megfogni.



2018. márc. 21. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem egy példa volt már arra, hogy az apának ítélték a gyereket, főleg, ha fiú. Mindkét felet meg kellene azért hallgatni.
2018. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hány éves a kisfiú. Minél kisebb, annál jobbak az anya esélyei. Ha az anya anyagi helyzete nem rendezett, és valóban kegyetlenül bánik a gyerekkel (amit a törvényszéki pszichológus remélhetően meg tud állapítani), akkor jók az apa esélyei, feltéve, hogy az ő élete rendezett.
2018. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha te is az apa mellett állsz (meg gondolom, mások is látják, hogy bánik az anya a gyerekkel), akkor feltétlen kérni kell egy pszichológus véleményét. Ugyanis ök direkt erre vannak szakosodva és az anyuka mostani "ellennevelését" igen hamar átlátják.

Az apának elég jó esélye van, feltéve, hogy a gyerekkel eddig is volt kapcsolata és a gyerek kedveli öt.

2018. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták mihamarabbi pszichológus általi kivizsgálást kérjetek, anélkül esélytelen, hogy az apukához kerüljön a gyerek.
2018. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat, az apának nagyon jó a kapcsolata a gyerekkel, pszichológushoz pedig most fognak majd menni.
2018. márc. 22. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!