Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanároknak mihez van joga?...

A tanároknak mihez van joga? (Bovebben lennt)

Figyelt kérdés

Szoval a helyzet az ,hogy nalunk szokas peldaul az ,hogy a tanar ora elott elveszi a diak telefonjat ,akkor is ha nemhasznalja,szoval rutinszeruen kirakatja mindenkivel az asztalara.

Na most ezzel a bajom,hogy az iskola hazirendjeben nincs bent ,hogy elveheti .. Annyi szerepel benne,hogy a tanar szabalyozhatja az elektronikus eszkozok hasznalatat a tanorakon.

---

Masik dolog,

Le van irva ,hogy a diakoknak 10 perc szunetuk van ,kiveve a kaja szunet mert az 15.

Na most sokszor korabban elkezdjuk az orat ,igy neha meg 5perc szunetunk sincs,cserebe persze azt varna az ember,hogy korabban elengednek ,de nem.

---

Aztan..

Van ,hogy valaki nem visz tesicuccot. Ekkor van az,hogy a tanar futtat minket utcai ruhaban.

Ami szerintem nem normalis,tekintve hogy sokan 20-30.000Ft-os cipobe jarnak ,es azert azt pofatlansag tesi orara hasznalni.

---

Plusz

Allandoan belepofaznak abba,ha egy lanyt (neha fiut) olyannal latnak ,aki szerintuk nem hozzavalo. Allandoan felhozzak.. Szinte mar oltjak vele az embert.


Szoval a kerdes az,hogy ezekhez van joguk? Megtehetik?

Nem akarok senkit se feljelentgetni vagy ilyesmi,csak erdekel ,hogy joggal csinaljak e vagy csak el vannak szallva maguktol.



2018. márc. 21. 12:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
hA nem vennék el óra előtt, egész nap azt böködnéd sutyiban apad alatt. Örülj, hogy valakinek fontos vagy, valaki megnevel.
2018. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

Egy hisztis diákkal van dolgunk.


1. Igen, megteheti bármikor a tanár, hogy elveszi a telefonodat, hiába ragaszkodtok hozzá betegesen. Nem tetszik köszönd meg azoknak az osztálytársaidnak, akik valószínűleg messengereztek, facebookoztak egész órán.


2. Nem kötelező betartani a szünetet, erről is dönthet a tanár.


3. Nem visz tesicuccot így járt. Legközelebb majd jobban meggondolja. Ott meg már gondok kezdődnek, ha valaki amiatt aggódik, hogy a cipője el fog kopni.


4. Te a tanár dolgába akarsz belepofázni, akkor a tanár hadd pofázhasson már bele abba ki kivel jár. Meg a legtöbb ilyen "belepofázás" akkor van mikor a lányok kb. 30-32 éves pasikkal jönnek össze, akik előtt a börtön már nem ismeretlen.

2018. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

Mégis mivel kellene eltölteni az időt az iskolában? Tanulással és tanítással.

Jogokat akkor kérj számon, ha a kötelességeidet teljesítetted.

2018. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Egy-két tasli se ártana néha a mai diákság többségének.
2018. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%

Régebben ez nem volt kérdés.Ha kaptam a tanártól otthon próbáltam eltitkolni,mert jött volna a másik saller,hogy miért kaptam.A '90-es években jött be ez a "mi a jogom" kérdés a tanulók részéről.A kötelezettségekről meg senki nem szeret beszélni (odafigyelünk az órán,nem szólunk be a tanárnak)...

Egyébként törvény szabályozza mihez van joga.

2018. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Na azert alljunk meg.

Jottok azzal,hogy hisztis diak vagyok.

Csakhogynem kituno tanull vagyok.

A telefonom suli idoben ki is van kapcsolva.

A szunet meg szerintem a diakoke.

Aki nem visz tesicuccot barmilyen oknal fogva azt pedig nem kene a draga ruhaiban futtatni szerintem.

Ezenkivul szerintetek az helyes ,hogyha a tanar latja a gyereket egy olyannal aki SZERINTE nem hozzavalo akkor egybol az osztaly elott kiosztja?

Egyebkent az elozo sulim igazgatojaval beszeltem (rokon) es a diakoknak a hazirendet kell betartani.

A szunetekrol lehet panaszkodni ,mivel ahhoz jogunk van. (Gondoljunk csak bele ,akinek pl nagy dolga van a wc-n az nem biztos h lerendezi 5perc alatt)

A tanar megteheti ,hogy 1-est ad orai munkara ,vagy a sorozatos hianyert beir ,de nem tornaztathatja a diakot (mar csak a testneveles terem "szabalyzata" miatt sem ,miszerint utcai cipoben tilos a teremben tartozkodni) az utcai ruhajaban.

A telefon elvetelrol meg annyit , hogy a terem ajtajara ki is van irva ,hogy telefont csak kikapcsolt allapotban lehet bevinni ,viszont nem nezi meg (nem is kerdezi) ,hogy kinek van bekapcsolva ,csak elveszi.

A kerdes nem arra iranyul,hogy szerintetek mi a helyes vagy hogy mire van az iskola ,hanem hogy elmeletben jogilag megtehetik e.!


Egy gyors sztori meg a vegere :

Az evfolyamban (par eve volt ,szoval akkor volt evfolyamtarsam,de mar masik suliban van,ez a sztori szempontjabol lenyegtelen:D) volt egy srac ,akinek a tanar elvette a telefonjat. A telefonon tok volt,ilyen kinyithatos.

Na most a tanar egy kosarba rakta a telefonokat . A srac telefonja bent volt a tokban,be volt csukva a tok,szoval a telefon vedve volt. Viszont a tanar amikor a kosarba tette kinyitotta (vagy lehet ,hogy veletlenul nyilt ki) es ugy rakta bele a kosarba. Aztan amikor a srac visszakapta be volt torve a kijelzo.

Amivel az volt a baj ,hogy mivel tokban volt senki nem latta ,hogy elotte is be volt e torve vagy sem ,de a srac ugy adta elo ,hogy akkor tort be amikor a tanar a kosarba tette. Azt mindenki latta ,hogy a kosarban nyitva volt a tok,es hogy be van torve,de azt ugye senki se latta ,hogy elotte milyen allapotban volt.

Aztan bejottek a gyerek szulei panaszkodni,es a tanarnak ki kellett fizetnie a telefont.

Gondolom ha vegigolvassatok az jon le ,hogy a gyerek kamuzott,ami lehet ,hogy igaz, DE! a tanarnak szokasa volt nezegetni a telefonokat..ha be volt kapcsolva elolvasta a ertesiteseket stb..

Szoval az eremnek 2oldala van.

Ha a srac hazudott is akkor is ottvan ,hogy a tanar nezegette a telefonokat.

Szoval a srac is paraszt,ahogy a tanar is volt.

2018. márc. 21. 15:35
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

El kell fogadni,hogy a tanár farka a hosszabb.De mindössze a tanulmányod gardírodázása terjed ki a jogköre.

Magánéleti dolgokba nem szólhat bele (pl.: kivel jársz).

2018. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#7 koszi,ilyen jellegu valaszokat vartam
2018. márc. 21. 16:12
 9/24 anonim ***** válasza:

Aki nem visz tesicuccot barmilyen oknal fogva azt pedig nem kene a draga ruhaiban futtatni szerintem. - nos, meg lehet oldani ezt is.

Nem vesz részt az órán, s kap egy igazolatlan hiányzást. És akkor meg van kímélve a drága ruha.

2018. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Attól, mert kitünő vagy még továbbra is hisztis diák vagy. Pont. Tetszik, nem tetszik, fogadd el a tényt. Ahelyett, hogy itt hisztizel próbálj változtatni magadon.

WC-re ki lehet kéredzkedni órán is. Pont. Emiatt fölösleges a hiszti, hogy csak 5 perced van elmenni WC-re.

Nem vitt tesicuccot, akkor így járt, ha szétmegy a 30 ezres cipője, akkor így járt, tanulópénz (csak tudnám milyen cipőket vesztek, hogy 30 ezerbe kerül, én is nike, adidas cipőket hordok, egyik cipőm se került még sose 30 ezerbe). Meg kapásból nem ilyen méregdrága cuccokba kellene járkálni, mert ötször összesározod, összemocskolod, míg beérsz a suliba. Akkor nem kár, hogy tönkremegy a cipő?

Igen, helyes, hogy szól, ha olyannal jön összevalaki, aki nem hozzávaló. Ahogy írtam az ilyen esetek 95% olyan párosításokról van szó, hogy 16 éves diáknak 36 éves párja van, aki börtönt is megjárta. Mindenki nyugodtan beleszólhat abba, hogy ki kivel jár, stb. El kell fogadni, nem hisztizni mindenért.

Mert ez nem több a részedről, mint gyerekes hiszti. Ennyitől ki vagytok akadva akkor mi lesz veletek a való életben? Ott szószerint bőgni fogtok ilyen mentalitással minden egyes nap.

2018. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!