Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy lány azt állítja...

Ha egy lány azt állítja rólam, hogy követtem, rágalmazásért feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Ő 16, én 18.

2018. márc. 26. 06:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Google: Btk § rágalmazás
2018. márc. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, jelentsd fel, de ne csodálkozz ha hülyének néznek!

Sőt, ha csúnyán néz rád azért is jelentsd fel, meg mindenért ami eszedbe jut. Okosok....

2018. márc. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem teljesen alaptalanul állítja. Te meg ne legyél már ilyen feljelentgetős spicli, ez ultra gáz,mit vársz? majd a rendőrbácsi megoldja helyetted a vércikis helyzeteket? Ha tényleg követted, akkor viccesen mondhatod, hogy te így udvarolsz, ha meg nem, akkor mond meg, hogy nagyon benézte, ez csak véletlen lehetett, hogy arra mentél, mint ő, ne legyen ilyen beképzelt. Te meg nőjél fel!
2018. márc. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha feljelented, neked kell bizonyítanod, hogy nem követted.
2018. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megmondtam neki, hogy csak véletlen voltunk pont akkor ugyanazon a helye, meghogy én minden héten arra megyek, de nem hitt nekem...
2018. márc. 26. 13:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Valakinek abbéli nyilatkozata, hogy követte más, nem valósít meg hamis vádat, ugyanis valaki követése nem bűncselekmény, így nem tudom, miért is jelenthetnéd fel?


Feljelenteni valakit csak akkor lehet, ha az illető bcs-t követett el, ezen belül is, bizonyos bcs-k esetén te, a feljelentő kell, hogy legyél a sértett is.

2018. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valamelyitek bele van zúgva a másikba és nem kap viszonzást
2018. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem
2022. febr. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!