Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságon a békítő eljárásnak...

Bíróságon a békítő eljárásnak mi értelme van?

Figyelt kérdés
A magánvád eleve 10 ezer ft-ba kerül a feljelentő részéről, mi értelme annak, hogy egy nevetséges kis titkár össze ülteti a feleket?
2018. ápr. 1. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert valakinek csak pont a megbánás, a bocsánatkérés hiányzik. Aki meg nem hajlandó erre, hogy bocsánatot kérjen, nem mutat megbánó magatartást, akkor az meg viselje a rendes bírósági eljárás folyamatát. Vagy ha valaki ennek ellenére nem hajlandó a másik bocsánatát elfogadni.

Illetve azért is van egy ilyen megelőző dolog, mert sokan felkapják csak a vizet és minden himi-humi dologért elmegy feljelentést tenni úgy, hogy abszolút nincs tisztában a törvényi eljárással, itt meg akkor szembesítik legalább vele.

2018. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Miért nevetséges egy szakvizsgázott jogász, aki a bírói kinevezés előtt áll?
2018. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Mert a psihológiához semmit nem ért.


2. Ez is lehet a vége:


www.vasarhely24.com/szeged/verekedes-volt-szegedi-birosag-folyosojan

2018. ápr. 1. 19:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Bekito eljaras milyen esetben van?engem feljelntett egy lany akivel neten evek ota beszelgettem de soha nem talalkkztunk, kepen sem lattam,aztan feljelentett, ha ismerne szemelyesen nem tette volna ezt.
2018. ápr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mi a vád? ,,Mit követtél el?"
2018. ápr. 2. 08:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Allitolag zaklatas, az a vad
2018. ápr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Allitolag zaklatas, az a vad"

A zaklatást nem csak személyesen lehet elkövetni. Ma már az internet világában az is zaklatás, ha valakit interneten keresztül nem hagy valaki békén és folyton üzeneteket ír, arról ne is beszéljünk, hogy milyen tartalommal.

2018. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Arrol ne is beszeljunk milyen tartalommal.es en ezt nagyon jol is tudom.

De en nem beszelgettem olyan tartalmakrll,mivel mem vagyok olyan, es erre bozonyitek sincsen,mindosszesen azert jelentett fel,mert mondtam elmegyek ot megnezni hogy kicsoda ha nem kuld magarol egy kepet,mert kep nelkul barkivel beszelgethet az ember akar egy veszelyes emberrel. Nagyon veszelyes az internet, egyszer 13 evesen beszelgettem ,aszem egy beszelgetos oldalon ismertem meg 13 ,eves embert, kiderult egy 50 eves ferfi molesztalo.

2018. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilvanvaloan ha olyan uzeneteket irtam volna hogy kuldjel sze... es stb.

Akkor megertem ezt a feljelntest, sze..ualis zaklatas stb.na de en vele, eleg sokaig es o akart velem beszelni allatokrol beszelgettunk, ki hogy van, es stb. Tehat ilyen haveri kapcsolat, csak en kuldtem magamrol neki robb kepet hogy hogy nezek ki, o egyet sem pedig csaj,es gyanus volt az hogy nem kuld, mintha valamitol felne. De azert telefonon is o akart beszelgetni velem.

Tehat ezert nem ertem ezt a feljelntest,es ezert nem tudom hogy az en esetben lehet e bekito eljaras,kerdezo szerinted?

2018. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A békítő eljárás a legelején van, behívják mindkét felet kihallgatásra, de esetemben is már ügyvéddel jöttek, az ilyenekkel nem lehet egyezkedni.


A Te esetedben nem hinném, hogy lesz békítés, mert nem tudod kiről van szó. Bár azért vicces dolguk lehet a bíróknak is, egy lánynál kezdeményeztél neten és egyből szaladt a bíróságra... pff.

És akkor csodálkozunk a sok negatív kérdésen egy másik kategóriában itt gyakon...


Ráadásul ezek mind magánvádas dolgok, 10 ezer Ft-ot kell le perkálni a feljelentőnek... de hát ugye ha a lány apuci elkényeztetett lánya, ez simán belefér :/


Ne aggódj utolsó, ezért semmi komolyát nem kapsz, max. egy ejnye-bejnyét.

Tanulság: ha látod vkin akár élőben, akár neten, hogy hidegen hagyod akkor egyből offolod, nem foglalkozol vele, sajana én ezt drágább áron tanultam meg a hónapok folyamán :/

2018. ápr. 2. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!