Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet úgy átjelentke...

Miért nem lehet úgy átjelentkezni, hogy a saját körzetemben szavazzak, csak a tartózkodásom miatt máshol?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 5. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert akkor még nagyobb kavarodás lenne mkmt most így is elég nehéz lekönyvelni még ennél is tovább kavarod nem lehet követni úgy csalnak ahogy akarnak
2018. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz saját körzeteden? Másik települést, ami ugyanabban az egyéni választókerületben van? Át lehet jelentkezni.

Például, egy hajdúszoboszlói lakos Hajdú-Bihar megye 5. számú országgyűlési egyéni választókerületében van. Átjelentkezhet az ugyanabban a választókerületben levő Bárándra, Ebesre, Egyekre, Földesre, Hajdúszovátra, Hortobágyra, Kabára, Nádudvarra, Nagyhegyesre, Püspökladányba, Sárrétudvarira, Szerepre, Tetétenle, Tiszacsegére. Illetve, ezek közül bármelyik településről, bármelyik településre; bár mind ugyanabban a választókerületben van.

Viszont, azon a településen, ahova átjelentkezik, nem szabhatja meg a szavazókört. Ha több van, akkor a településen egyet jelelönek ki, ahol az átjelentkezettek szavazhatnak. Ez alól Budapest kivétel, ott több ilyen kijelölt szavazókör is van. Például, a fenti települések közül, ha egy Tiszacsegei lakos átjelentkezik Hajdúszoboszlóra, ott csak a Városházán, Hősök tere 1. címen levő szavazókörben szavazhat, hiába van Hajdúszoboszlón további 19 szavazókör.

2018. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
arról beszélek, hogy én pl. tolna megyei vagyok, ott kéne szavazzak, de épp Budapesten tartózkodom munka miatt és ezért át kell jelentkeznem, de ez nem kéne befolyásolja azt, hogy a szavazókörzetem tolna, és oda kéne széámítson a szavazatom, mert ott élek, és ott van az állandó lakhelyem
2018. ápr. 5. 14:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy miről beszélsz, azt én nem hallom. Csak azt tudom elolvasni, amit írtál. Utólag olvasva sem értem a kérdésed.


A kommented alapján feltételezem, azt akartad kérdezni, hogy átjelentkezéskor a lakóhelyed szerinti egyéni listára szavazhatsz-e? Igen, arra. Ugyanazt az egyéni listát kapod, mintha az állandó lakcímed közelében levő szavazókörben szavaznál. Az országos pártlista is ugyanaz, de az az egész országban ugyanaz. → [link]

A törvény hatályos, teljes szövege: [link]


És a kommentedből sem tudom kihámozni, hogy mi nem tetszik?

Az, hogy Budapesten is a tolnai lakóhelyed szerinti listára szavazhatsz? Ha tetszik, ha nem, így logikus. De, ha nem tartod logikusnak, akkor is így van. És azért van így, mert ez van a hatályos, választási eljárásról szóló törvényben.

Vagy az nem tetszik, hogy Budapesten a budapesti egyéni lista szerint kell szavaznod? Akkor szerencsés vagy, mostantól minden tetszhet, mert nem a budapesti, hanem a tolnai lakóhelyed szerinti listára szavazhatsz.

2018. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én nem úgy tudom, hogy a saját lakóhelyemet kapnám meg, hanem azét kapom, ahova átjelentkeztem, 4 évvel ezelőtt is úgy volt szerintem
2018. ápr. 6. 08:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy több mint 13 órával az után, hogy képen, figyelemfelhívó jelölésekkel bemutattam a törvényi helyet, és megadtam a hatályos, teljes szövegének elérhetőségét is, te nem azt írod, hogy eszerint rosszul tudtad, hanem azt, hogy „én nem úgy tudom, hogy a saját lakóhelyemet kapnám meg, hanem azét kapom, ahova átjelentkeztem,”.


Én pedig úgy tudom, hogy az úgytudomságod és a törvény ellentmondása esetén a törvényt érvényesítik. Ugyanis, a választási eljárásban közreműködők nem tudják, hogy te hogy tudod, de ismerik és alkalmazzák a vonatkozó jogszabályokat. De, ha meg is tudják, hogy te hogy tudod, akkor is a törvényt fogják alkalmazni. Ilyen egyoldalúan részrehajlók.


És, csak szerinted volt 4 éve is úgy, ahogy – rosszul – tudod.

Ez a törvényi hely a törvénnyel egy időben, 2013. május 3-án lépett hatályba → [link]

Ugyanis, 2013. április 18-án lett kihirdetve, és a kihirdetését követő 15. napon lépett hatályba.


A 4 évvel ezelőtti, vagyis a 2014. április 6-i országgyűlési képviselő választáson már közel egy éve hatályban volt.


A kérdésedre vonatkozó rész a 2013. május 3-i hatálybalépése óta nem változott.

A jogszabályban azokat a részeket, amelyek változtak, csillaggal jelölik és megjeleníthető, hogy a legutóbbi változtatás mikor, mi alapján történt.

Látszik, hogy a 257. §-ban az (1a) és (1b) pont is változott a hatálybalépés óta, de a kérdésedre vonatkozó (2) pont nem.

Képen bemutatom, hogy mi módon látható a módosulás; ami a (2)-es pontnál nincs. → [link]


Nem tudom, hogy ezek után is maradsz-e a tudásodnál, vagy módosul-e? Ha továbbra is ’nem úgy tudod, hogy a saját lakóhelyedet kapnád meg’, akkor két nap múlva, Budapesten, meglepetés fog érni. Ha, mered vállalni, ezt a sokkhatást, és elmész szavazni.

2018. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szavazatod oda szamit, ahol az allando lakhelyed van. Mindegy, hol adod le a szavazatodat.
2018. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy országgyűlési képviselő választásról van szó, Európai Parlament képviselő választásról, népszavazásról, esetleg önkormányzati választásról. Csak az országgyűlési képviselő választáson szavazol a saját egyéni körzeted jelöltjeire. Európai Parlament és népszavazás esetén ezt nem lehet értelmezni, mivel országos lista van, önkormányzati választás esetén pedig csak tartózkodási hellyel lehet átjelentkezni, viszont akkor az ottani jelöltekre lehet szavazni.
2019. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!