Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két napra eltünt a cicám, ma...

Két napra eltünt a cicám, ma jött haza, de valaki ki ivartalanitatta (sejtem ki) mániákus. Akartam kis cicákat. Jogilag mit léphetek?

Figyelt kérdés
Én tulajdonom. Ez a beteg állat meg el fogdossa a környék cicáit és ivartalanitja. Mit tehetek? Feljelenthetem?

2018. ápr. 10. 21:56
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
És, ha holnap a nevemre csippeltetném? Ugy tehetnék lépéseket ellene? Hátha le áll? Akkor jogilag is én cicám. És másnak nincs joga hozzá érni sem. Hiába megy ki. Kint hagyom a telom azt sincs joguk el vinni. Nem?
2018. ápr. 10. 22:31
 22/44 anonim ***** válasza:
5%
Az elkóborolt állat befogása lopás. 50eFt alatti értékig csak szabálysértési eljárás jár érte.
2018. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Hiába erőlködsz, a beletörődésen és a felesleges szaporulatok becsült száma felőli tájékozódáson kívül nem tudsz mit tenni.

Ja, de ha már itt jogászkodunk, mennyire fogsz eleget tenni az állatvédelmi törvényeknek?

2018. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha igaz is volna amit írsz. Ha annyira gonosz ember lenne, ne orvoshoz vinné és ivartalanítaná a macskádat, hanem egyszerűen kinyiffantaná.


Gondosodtál volna róla, hogy ne kóboroljon el.


Amúgy annyira el sem olvasod, miket írunk, hogy csak hajtod, hogy jogilag mit léphetsz. SEMMIT!

2018. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Akkor se tennének semmit ha chipeztetnéd a nevedre.

De arra miért nem válaszolsz ha már tényleg a jogi résznél tartunk, hogy te miért nem tartod be a jogszabályt miszerint az állatodat a telkeden belül tartani köteles vagy?


Ha annyira kell kiscica fogadj minden évben örökbe kettőt és ivartalanítsd. Ennyi.

2018. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy totál nem vagy képben hol kószál a macskád, amikor nincs az udvarotokban, különben ilyen nem történhetett volna meg. Fogadni mernék rá, hogy a macskád kettős életet él, azaz rajtad kívül van egy másik gazdája is és köztetek ingázik ide-oda. Láttam már ilyet! Gondolom a másik gazdája ivartalaníttatta ki.


Jogilag nem tehetsz semmit, egy hogy köteles vagy telken belül tartani az állataidat, kettő hogy egy neked nem szimpatikus embert bizonyíték nélkül vádolgatsz, amiért teljes joggal feljelentést is tehet ellened ez a személy, ha tényleg alaptalanul jelented őt fel. Ebből valószínűleg az lenne, hogy évekig a bíróságra járnál, több százezret otthagynál és még el is veszítenéd a pert a végére. Megfelelő ügyvéd nélkül én eleve nem is gondolkodnék a feljelentésen, csak hát ugye az még több pénzbe kerül.

2018. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
#25 köszi ez igaz. Hogy nem agyon csapja öket. És hiányzott is, de kérdem öszintén hogy hol, melyik menhely ad ki cicákat, vagyon kukkolás nélkül, mert ez a leg taszitobb:/
2018. ápr. 10. 22:44
 28/44 A kérdező kommentje:
Igen a másik, hogy itt nem tudok sem én sem rokonok macskabiztos keritést
2018. ápr. 10. 22:46
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Minek macska ha nem akartok foglalkozni vele, költeni rá és gondoskodni róla?

Csak mert a két macskám a házban megkap mindent, szeretem őket és boldogan élik az életüket, nem fenyegeti őket semmi, fel se tudom fogni akinek az udvarra ki van bacarintva egy macska csak mert "kell". Minek?

2018. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Csak hogy a kérdésre válaszoljak (bár nyilván kamu, ha valaki pénzt áldoz ivartalanításra, az minimum a varratszedésig nem engedi vissza a cicát az utcára) semmi nem tiltja, hogy kóbor állatokat ivartalanítson valaki.
2018. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!