Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két napra eltünt a cicám, ma...

Két napra eltünt a cicám, ma jött haza, de valaki ki ivartalanitatta (sejtem ki) mániákus. Akartam kis cicákat. Jogilag mit léphetek?

Figyelt kérdés
Én tulajdonom. Ez a beteg állat meg el fogdossa a környék cicáit és ivartalanitja. Mit tehetek? Feljelenthetem?

2018. ápr. 10. 21:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtok macskabiztos kerítést? Nem baj, akkor legyen bent a házban.

Komolyan az volt a terved, hogy a környéket, amit végre nem lepnek el az utcára született kicsik meg a kóbor macskák majd szépen újratelepíted a te nőstényeddel? És olyan embereknek adtad volna oda a kicsiket, akik nem tudnak rá vigyázni? Te se tudsz, kezdjük ott...

2018. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Andizsuzsi, részben igazad van. De ha mégsem kamu a kérdés, akkor simán használhatta a TNR (Trap, Neuter, Relieve) módszert, ahol a lehető legkevesebb ideig ragadják ki a kóborokat a környezetükből. Ivartalanítás után 2 nappal már teljesen jól vannak a macskák és létezik felszívódó belső varrat is, szóval nem kell visszamenni varratszedésre.
2018. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Volt már ez elött is cicám, kandurok, és el vittem állatorvoshoz ha bajuk volt, de ez a kerités itt kivitelezhetetlen. Amugy felhivtam andizsuzsi az állatorvost. A koboroknál olyan felszivodos varratot csinál amivel nem kell visza vinni24orás fel ügyelet után szabadon lehet engedni, mert a küldé rész leszárad le esik. Persze ö nem kobor volt de megkaptam a felvilágisitást. Épp a varrat szedés miatt hivtam, de el mondtam hogy mi történt. Tudta ö...
2018. ápr. 10. 22:56
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Nefélj, az állatorvosnak megvan a véleménye rólad, hidd el nem téged támogat csak megadta a kötelező felvilágosítást. Persze hogy tudja, általában segítenek a kampányolásban, tavasszal kedvezményes és ingyenes ivartalanítási akciókat is tartanak hogy megelőzzék a nem kívánt szaporulatot.

Tudod, felelős állattartás...

2018. ápr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Lapozd végig ezt a csoportot, nyilvános, szóval látni fogod a bejegyzéseket. És ez csak egy csoport. Csak azok a macskák, akiket lelkiismeretes emberek hirdetnek. De közel sem akkora mennyiség, mint amennyi az utcán kóborol, vagy nyúlketrecben éli le az életét, mert nem jut neki gazdi.


[link]

2018. ápr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

"Persze ö nem kobor volt de megkaptam a felvilágisitást."


Ha két napra eltűnt, akkor hogyan nem volt kóbor? Bementek a telkedre és kilopták a macskát majd elvitték állatorvoshoz? A saját leírásod is arról szól, hogy folyton kimegy a telkedről, nem tudjátok benntartani.


Nem, itt inkább arról lehet szó, amit fentebb is írtam: A macskádnak van egy másik gazdája is, aki kiivartalaníttatta, majd 2 napig bezárta magához, nehogy felnyíljon a seb.

2018. ápr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Látom, áthelyezték a kérdést. Nagyon okosan tette a moderátor, mert mások tanulságára ezt a kérdést meg kellett tartani!

Valaki írta, hogy jelentette. Jól tették, hogy nem törölték.

2018. ápr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Nem, mert nem egy szomszéd számolt már be erröl, hogy ugyan ez történt a cicájával, csak nem gondoltam én is igy járok, itt nem messze egy temető, onnan pár éve még tudtunk hozni kiscicát, de már ott is pang az egész.
2018. ápr. 10. 23:16
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy saját magatok megtettétek volna. Ha ennyire igénytelenek vagytok állattartás szempontjából, örüljetek, hogy valakit jobban érdekel a macskáitok sorsa. Mindenhova ilyen emberek kellenének.


Én meg pl. a szomszéd kutyáját vittem el ivartalanítani, mert már 2 hete ki volt csukva, én etettem, és a házunk előtt párzott egy kóbor kannal. Annak kellettek volna a kiskutyák oda az utcára, akinek két anyja van, hát vittem műteni vemhesen. Igen, "elloptam" és a szomszéd "mocskát" feltakarítottam. De már azóta állatvédő szervezetnél van és normális gazdit keres.

És akkor a volt gazdája most lépjen fel ellenem? Az lenne a rossz, gonosz, aki tesz is valamit az állatokért?

2018. ápr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de akkor a szomszédaid sem felelősen tartják a macskáikat, hacsak nem azt akarod mondani, hogy betörtek hozzájuk és erőszakkal ivartalanította ki valaki a macskákat. Ha tényleg ez a szitu, akkor van köztetek valaki, aki a _kóbor_ macskákat saját pénzéből ivartalaníttatja, hogy ne szaporodjanak el a környéken. Szerintem ez teljesen rendben van, egy gyepmester is kb. ezt csinálja, csak szervezettebben.
2018. ápr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!