Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy betörő le akar szúrni a...

Egy betörő le akar szúrni a lakásomban, de én előbb ölöm meg őt. Milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

Adott egy betörő a házamban, akinél kés van és meg fog ölni, ha nem akadályozom meg ebben. A nagy izgalomban megragadok egy kést a konyhából és én szúrom le előbb.

Felhívom a rendőrséget azonnal az incidens után.

Milyen következményei vannak a cselekvésemnek?


Ez csak kitaláció, tanulás közben elkalandoztam és kíváncsi lettem. Azt tudom, hogy Amerikában megölheted a betörőt, az itteni jogszabályokkal azonban nem vagyok tisztában.


2018. ápr. 13. 00:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Ha jól rémlik néhány éve MO is hasonlóan módosította a törvényeket ilyen esetekben mint ami az USA-ban van. Azaz ha a védekezés egyensúlyban van a támadással akkor nem csuknak le.
2018. ápr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
elvileg jogos önvédelem, de ha nem egyértelmű, akk megvádolnak emberöléssel
2018. ápr. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Valószínűleg "csak" karmikus következménye lenne.
2018. ápr. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Folytatom:

És ha késsel akar leszúrni, viszont pisztollyal lövöm le?

2018. ápr. 13. 00:18
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha van rá engedélyed, akkor oké. Amúgy tudtommal, ha mondjuk éjjel (valahol meg van határozva, hogy mikortól számít annak), vagy csak simán fegyveresen betör, még csak nem is kell téged konkrétan fenyegetnie. (De nyilván nem lehet az a szándékod, hogy megölöd, az csak a jogos védelem eredménye lehet. Szóval ha mondjuk hátulról fejbe lövöd, akkor nem hinném, hogy felmentenek.)
2018. ápr. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kés ugyanúgy élet kioltására alkalmas mint a pisztoly. Szóval ez is jogos, amennyiben legálisan van tartva.

Sőt, ha egy erős fizikumú rabló támad egy gyenge, de fegyvert viselő nőre, akkor azt is latba veszik hogy a nő nem tudta volna puszta kézzel megvédeni magát, így jogosan használt fegyvert.

2018. ápr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor is ugyanolyan jogos ha nem legálisan van tartva. Ha az önvédelem megáll tök mindegy hogy lopott traktorral ütöd el a parasztot, vagy a Merkúrnál kaptál róla számlát. Előző esetben is csak lopásért itelhetnek el.


Szóval ha valamit leirsz legalább arra ügyelj már hogy ne baromság legyen.

2018. ápr. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

És kettő is leírja:


"Ha van rá engedélyed, akkor oké."

"Szóval ez is jogos, amennyiben legálisan van tartva."


Pont annyira oké, mint ha nincs rá engedélye. A jogos önvédelem megállapításának szempontjából hajszál pontosan nulla jelentősége van, hogy legálisan van-e tartva. Ennél fikarsznyival sem több, viszont nem is kevesebb.


Konkrétan tudok olyan esetről mikor egyáltalán nem legálisan tartott 9mmessel kűdött fejbe egy lány egy cigányt egy kisvárosban és mivel maga az önvédelem megállt felmentették. Mivel a fegyver pedig magáé az "áldozaté" volt és egy csoportos dulakodás közben került a lányhoz, aki a rá támadó egyedet lekűtte, még emiatt sem tudták felelősségre vonni.

2018. ápr. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha megtámadnak az otthonodban fegyverrel akkor megvédheted magad.
2018. ápr. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi. És nem kell ezt ragozni,sem belekeverni hogy legálisan volt-e tartva. Az már egy másik fejezet.
2018. ápr. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!