Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miután többször szóltam...

Miután többször szóltam xy-nak, hogy kiszállunk a Netflixből, perelhet ha nem fizetünk?

Figyelt kérdés

4-en vagyunk egy csapatban. Eleinte egy srác fizette az egészet, mi meg neki utaltuk a részünket, de az egyik hónapban megkért minket, hogy fizessük mi, mert elveszett a kártyája és épp új jön.


Az egyik lány fizette pár hónapig, de ez a srác nem akart neki utalni pénzt. A lánynak elege lett és mondta, hogy akkor új account-ot csinálunk (mert ez a srác nevén volt). Én mondtam, hogy kiszállok, mert már nincs rá szükségem.


A lemondási idő 1 hónap volt, mert ennyire már ki volt fizetve. A srácnak világosan megmondtam, hogy elege van a lánynak belőle, hogy nem fizetsz, és úgy döntöttünk, hogy nem fizetünk több netflixet.


Erre nézem most, és vlmikor a hónap közepén visszaállította a saját fizetési adataira a netflixet. Erről nem szólt egy szót se.


Attól félek, hogy ha most ő tovább fizeti, akkor valahogy, le akarja verni rajtunk a "mi részünket" pedig mi már világosan megmondtuk neki, hogy mi ebből kiszállunk.


Lehet ebből komoly baj?



2018. ápr. 16. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kötöttetek bármilyen hivatalos szerződést? Nem? Akkor bármikor mondhatod azt, hogy téged nem érdekel, kiszálltok az egészből.
2018. ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor jó.
2018. ápr. 16. 09:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd pattoghat, de, ha kéri tőletek a pénzt annyit kérjetek, hogy mutassa fel a szerződéseket, ami kötelezne titeket a fizetésre.
2018. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fentiek jól válaazoltak. Mivel nemzetközi cégről van szó és a kártyáitokkal fizettetek, esetleg előfordulhat, hogy ha az XY nem fizet, akkor valamelyik korábban fizetésre használt kártyáról megpróbálják leemelni a pénzt. Érdemes ezt elkerüniba jövőben webkártyával fizetni ilyen helyeken, mert ha nincs rajta pénz, akkor nem tudják leemelni. Mondjuk erre kicsi az esély...
2018. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem nem, a cég biztosan nem szed le a számlánkról pénzt és kifejezetten arról beszéltem, hogy egymást perelhetjük-e ha a másik nem fizeti ki a részét
2018. ápr. 17. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!