Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hova fordulhatnék? Mit tudok...

Hova fordulhatnék? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Kezelés alatt álló depressziós, pánikbeteg fiatalkorú vagyok (még van vissza nagyjából egy évem 18 éves koromig), úgy érzem, hogy a családi állapotom nagyon visszaveti a gyógyulásom.

2018. ápr. 17. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert mi a baj?
2018. ápr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezelés alatt állsz, nyilván a pszichológusod/pszichiátered előtt előkerült már a téma, ők pedig gondolom felajánlották, hogy ha olyan körülményeid vannak, értesítik a gyámügyet, és te ezzel nem éltél.
2018. ápr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan sokat nem mondtál el, hogy arra épkézláb tanácsot is lehetne adni.


Viszont fogadjunk, hogy Rivotrilt vagy Frontint tömtek beléd "kezelés" gyanánt. Ha így van, javaslom, felejtsd el. Konkrét kettyóst csinálnak belőled két-három év alatt.


Én a te korodban hasonló helyzetben voltam, egy idegbeteg családban, ahol folyton ment az ordibálás meg a bölcsködés, mert ugye az idős, tapasztalt, stb. az mindig mindent jobban tud. Azzal vontam ki magam, hogy esténként elmentem futni a kutyával. Egyrészt jól kondiban tartott, másrészt nem vágtam fel az ereimet. Sosem kellett gyógyszer. Igaz, eltartott pár évig, mire lélekben feldolgoztam a kiváló családi légkört.

2018. ápr. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyámügyhöz lehet fordulni, bár elég ritkán kérik ebben a felállásban, vagyis simán elhúzódhat az ügy mire nagykorú leszel.

Viszont ha gyámság alá kerülsz, az nem szűnik meg automatikusan a nagykorúságoddal!

2018. ápr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!