Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha pénteken megszűnik a...

Ha pénteken megszűnik a munkaviszonyom, és a következő helyen csak hétfőn kezdek, akkor a hétvégére munkanélkülinek számítok?

Figyelt kérdés
egyáltalán az folyamatos munkaviszonynak számít? ahol például az a feltétele valaminek hogy 3 év folyamatos munkaviszony kell?

2018. ápr. 21. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Igen így folyamatos lesz a munkaviszonyod. Elvileg munkanėlküli lennėl, de gyakorlatban mėgse...
2018. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez esetbe ugye 2 (nem munkanap) volt a kimaradás, ha ez munkanapra esett volna akkor az már megszakítás lenne?
2018. ápr. 21. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyivel mėg ott sem foglalkoztak volna. Azaz ahol folyamatos mubkaviszonyt kėrnek, ott sem vacakolnak 2 nappal. Így hogy hėtvėge a kiesės pláne nem lėnyeg.
2018. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Én nekem is volt ilyen hogy pénteken volt az utolsó munkanapom a régi helyemen, hétfőn meg már új helyen kezdtem, és a hétvége miatt kiesett 2 nap, de mivel alapból hétvége, nem volt se ledolgozásos nap meg semmi egyéb így papíron úgy minősült hogy folyamatosan állományban voltam, tehát nem volt megszakítás. Nekem csak fél év folyamatos munkaviszony kellett valamihez és belesett még a váltás, de emiatt hogy hétvégén 2 napot voltam "munkanélkül" nem érdekelte őket.

De a főnököm amikor akkor ezt mondtam hogy lehet ebbe belekötnek ő mondta hogy akkor sem kötnek bele ha hétköznap esne ki 1-2 nap főleg váltás miatt ebből nem szoktak ügyet csinálni.

2018. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Folyamatosnak számít, 30 napnál hosszabb megszakítás esetén szakad meg a folytonosság.
2018. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!