Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor hajléktalan vagyok?

Most akkor hajléktalan vagyok?

Figyelt kérdés

10 éves koromban költöztünk a nevelőapámhoz, de anyukámmal csak 20 éves koromban házasodtak össze,így jogilag nem az apám. Anyukám meghalt 3 éve, a nevelőapám pedig most.

Még mielőtt ez az egész ismerkedés és összeköltözés megtörtént volna a nevelőapámnak volt egy végrendelete, amiben a keresztgyerekére hagyta a lakást.

Akkor nekem mennem kell innen? De nincs hová mennem, még csak most végzek majd az egyetemen, nincs is munkám, csak pár órás diákmunka. Itt élek 10 éves korom óta. Nincs valami jogom arra, hogy maradjak?


2018. ápr. 21. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A lakcímkártyád szerint ott lax. Nem vagy hajlėktalan. Mėg... Viszont kitehetnek onnan, akkor az lehetsz. Beszėljėtek meg a szitut.
2018. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem vérszerinti apád volt, mint mostoha gyermek, talán tarthatsz igényt köteles részre az örökségből, ugyanakkor ezt az igényt neked kell jelezned.


Ez elég komplikált ügy, először is beszélned kellene a végrendeleti örökössel.

Egyébként egy ipyen régi végrendelet tartalmát is felül lehet vizsgálni, jó lenne tudni, hogy milyen volt a viszonya a keresztgyermekével.

2018. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A keresztlánya korábban itt lakott nála amíg egyetemre járt, jó kapcsolatuk volt, de miután mi idejöttünk és a nevelőapám már nem adott annyi pénzt, nem jöttek többet látogatni. Minket nagyon utáltak emiatt.

Az esküvőjére még meghívta, de nem mondott neki köszönetet, pedig szinte ő nevelte, aztán fényképezkedni sem akart vele, ekkor a nevelőapám nagyon megsértődött, csak ünnepnapokon keresték egymást, aztán a lánynak lettek gyerekei és mindenkit meghívtak a keresztelőre, csak a nevelőapámat nem. Szóval a kezdeti jó viszony eléggé elhidegült a végére.

2018. ápr. 21. 11:18
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Én a helyedben időpontot kérnék egy hagyatéki ügyekre specializálódott ügyvédhez, szerintem van esély rá, hogy meg lehet támadni azt a végrendeletet (ha már széttépni nem lehet). Mindenesetre addig is keress magad mellé 1-2 albérlőt, abból lehet egy kis plusz pénzed.
2018. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

#3 Ezek alapján szerintem is van esély a végrendelet megtámadására, mert eléggé megromlott, elhidegült a viszonyuk.


Én is egy ügyvéd felkeresését javaslom, illetve azt, hogy beszélj minél hamarabb az örökössel.

2018. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 21. 11:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Annyit tudok az előttem szólókhoz hozzáfűzni, hogy semmiképpen ne költözz ki az ingatlanból!


Ekkor csak bírósági úton tehetnek ki, ami jó esetben egy, másfél évig elhúzódik, talán még tovább is. Birtokjogod van jelenleg.

2018. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Van köteles rész, ami a tied. Részben tied lesz a lakás egy része.
2018. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs semmiféle kötelesrész. Az csak édes- vagy adoptált gyermekeknek jár.
2018. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Többen írják itt a végrendelet megtámadását.

Nem teheted, ez hülyeség.

A végrendeletet az és csak az támadhatja meg, aki végrendelkezés hiányában maga örökölne.

Tekintve, hogy te nem vagy az elhunyt édes gyermeke és vélhetően nem is adoptált, így örökségre sem tarthatsz igényt, hacsak nem vagy esetleg végrendeleti örökös.

Akad aki burkoltan a végrendelet megsemmisítését ajánlja. Ezt se tedd, még akkor sem, ha módodban állna, mert ez bűncselekmény és aki ezt teszi, azt az örökségből ki is zárják, már amennyiben egyébként örökölne.


Az elképzelhető, hogy a bíróság úgy dönt, hogy x éves korodig lakhatási jog illet meg, amit az ingatlan jelenlegi tulajdonosa (ez az örökös) pénzben tőled megválthat.

2018. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!