Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem hülyeség ez a törvény?

Nem hülyeség ez a törvény?

Figyelt kérdés

Ugyan most pont nem aktuális a kérdés, de ugye van az a törvény, hogy hóesés esetén a házad előtt is lapátold el a havat mert ha nincs letakarítva és elesik vki blablabla...


Namost ha nekem van mondjuk több nyaralóm/kertem/házam/egyéb ingatlanom az országban különböző helyeken, utazzam körbe a fél országot csakhogy azon az 5 méteren ellapátoljam a kerítés mellett?


Akárhogy is nézem a dolgot, ez így marhaságnak tűnik.


Véleményekre vagyok kíváncsi, ki mit gondol....



2018. ápr. 22. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

De.


Én úgy gondolom, hogy ennek az önkormányzat feladatának kellene lennie.

Hiszen a járda közterület, nem magánszemélyé.


Olyan, mintha lenne egy törvény, ami kimondaná, hogy az X ház lakosának a kötelessége üríteni a buszmegálló szemetesét.

2018. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Van ilyen törvény?
2018. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha törvény szerint a járda és az úttest közötti terölet rendben tartása a te feladatod, miért nem lehetne a járda is.

Nem kell körbeutaznod a fél világot, hiszen ha neked " több nyaralóm/kertem/házam/egyéb ingatlanom az országban különböző helyeken" van, akkor futja arra is, hogy valakit megbízz ezzel munkával és meg is tudd fizetni.

Ha többszörös telek/ház tulajdonosa vagy az országban szétszórtan, nem jelenti azt, hogy rád egyéni törvényt hozzanak.

2018. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem is hülyeség. A közmunkások mire vannak? Erre és a hasonló feladatokra.
2018. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Ne sírjál már ember! ha ilyen gazdag vagy akkor fizesd meg a hóeltakarítást. Volna az arcodon bőr ahhoz hogy ilyen vagyon mellett még az adófizetők pénzén takatrittatnád el a havat a házaid előtt??
2018. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 5.


Úgy beszélsz, mintha a kérdező nem lenne adófizető, vagy, aki jobb módú, az nem lenne adófizető.


Aki jómódú, többet is adózik, mint egy magadfajta proli.

2018. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#6

Mindegyik önkormányzatnak, ahol telke/háza van?

Ingyenmunkát vársz el azért, mert vagyonosabb vagy, mint a közmunkás?

2018. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Kedves 12:44! Mindig azok verik a nyálukat legjobban akik jól állnak anyagilag, ők sajnálják a pénzüket a legjobban miközben nekik ez a hó sepertetés szinte semmit sem jelentene.

De ez a garasoskodás nem csak ilyen esetekben mutatkozik meg, gyakran előfordul hogy ha segíteni tudnának egy rászorulón akkor is lapítanak ülnek a vagyonukon eszükbe nem jutna hogy segíthetnének.

A szegény ember a kicsike kis pénzéből hamarabb ad segít egy rászorulón mint a gazdag.

Rólad meg csak annyit hogy sajnálni tudlak csak hogy a prolizással tudsz csak érvelni. Hát ennyire telik a tudásodból, ennyi vagy te.:)))

2018. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem hülyeség.

A tulajdon kötelezettséggel jár.

Nem muszáj neked személyesen eltakarítani. Megbízhatsz vele mást is.

2018. ápr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Én az ön helyében megkérném a szomszédot, hogy takarítsa el, ha Ön nem tudja megtenni. Lehet pénzt is adni neki, hogy szívesebben tegye.

2018. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!