Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szabálysértés?

Szandra0321 kérdése:

Milyen szabálysértés?

Figyelt kérdés
1999 évi LXIII 14 § köztisztasági felügyelet.

2018. ápr. 23. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:

A bemásolt törvényhely a közterület felügyelet munkáját szabályozó törvény.


A kérdés értelmezhetetlen.

2018. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor pontosítanék. Köztisztasági szabálysértés,de mit takar? A tilos helyen való dohányzás vagy cigaretta csikk eldobása?
2018. ápr. 23. 12:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről *


150. Köztisztasági szabálysértés


196. § * (1) Aki


a) a közterületen, a közforgalom céljait szolgáló épületben, vagy közforgalmú közlekedési eszközön szemetel, ezeket beszennyezi,


b) a felügyelete alatt lévő állat által az a) pontban megjelölt helyen okozott szennyezés megszüntetéséről nem gondoskodik,


szabálysértést követ el.


(2) Aki települési hulladékot a közterületen engedély nélkül lerak, elhelyez, vagy nem a kijelölt lerakóhelyen rak le vagy helyez el, szabálysértést követ el.


(2a) * Köztisztasági szabálysértés miatt nem vonható felelősségre az a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékos személynek minősülő személy, aki az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott cselekményt a felügyelete alatt lévő vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutyára vonatkozóan követi el.


(3) Az (1) és (2) bekezdésekben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr, az önkormányzat közigazgatási területéhez tartozó termőföldeken a mezőőr is szabhat ki helyszíni bírságot.

2018. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szokásom eldobni szemetet. Egyedül a dohányzás ami miatt lehetett. A cigicsikk eldobása is ide tartozik? Még ezt tudom elképzelni hogy ez lehetett.
2018. ápr. 23. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Drága! Ha van valami, amit szeretnél megtudni, akkor célszerű lenne azt leírni, amire kíváncsi vagy. Harmadszor írsz, s mindháromszor valami mást?

Honnan tudjuk, te kitől és milyen bírságot kaptál?

Neked kell tudnod.

A tiltott területen dohányzást, a csikk eldobást csak ott helyben lehet szankcionálni. Erről nyilván tudnál.

Szóval, akkor…

2018. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A közterület-felügyelettől kaptam levelet. Tárgy:szabálysértési ügy tisztázása. Hívtam őket mert időpontot kell kérni meghallgatásra. Nem mondták el hogy mi miatt kaptam a levelet. Próbáltam visszaemlékezni mi lehetett amit elkövettem. Ez az egyetlen dolog amit írtam a cigi ami eszembe jutott. Erre voltam kíváncsi hogy ez bele e tartozik. De ezekszerint ahogy írtad csak helyben büntetnek ha cigi lenne arról meg nyilván tudnék...
2018. ápr. 23. 14:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Telefonba annyit mondtak hogy vmi bizonyíték is van. Kamera felvétel, fotó esetleg. Ideges vagyok ugyan mit követtem el?! Ha egyáltalán én voltam. A ház előtt van egy bank ahol kamera van. Alatta álltunk meg dohányozni a férjemmel. Csak én kaptam levelet.
2018. ápr. 23. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:

A banknak saját kamerarendszere van ami nem a közterület-felügyelethez van bekötve.

Ha szeretnél menj el a meghallgatásra de a felügyelet nem szabálysértési hatóság. Ők nem idézhetnek be.

Nem lehet, hogy egy autónak vagy az üzembentartója és azzal szabálytalanul parkolt valaki?


Elsőre valami parkolási szabálysértésre gondolnék, hogy akapcsán szeretnék kideríteni ki vezette az autót mikor szabálytalanul parkolt valahol.

2018. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nisse válasza:
A köztisztasági szabálysértésnek semmi köze a dohányzási tilalomnak. Köznapian fogalmazva a köztisztasági szabálysértés a szemetelés, a szemétlerakás, továbbá ha részegen - elnézést a kifejezésért - összehugyozol valamit, vagy a kutyád odaszarik valahova és nem takarítod össze. Enynyi
2018. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!