Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrehajtó által lefoglalt...

A végrehajtó által lefoglalt tárgyaimat visszakaphatom?

Figyelt kérdés

...Abban az esetben, ha kifizetem a tartozásom.


Úgyértem, hogy a végrehajtás egy adott napján, akár mondjuk a lefoglalást követő nap, rendezem az összes adósságom (pl testvérem ad kölcsön pénzt...) akkor automatikusan visszaadják a tárgyakat? Vagy ezeket azonnal árverésre bocsájtják, és már nincs módom visszaszerezni? Vagy külön kérvényt kell írnom, és akkor vagy visszaadják vagy nem? Erre sehol nem kaptam választ, pedig az eredeti hivatalos törvényszöveget is elolvastam.

Mivel csak 2 felszólító levelet kap az adós a végrehajtás előtt, és ezt max 2 héten belül, így elő fordulhat, hogy azon 2 héten az adós nem tartózkodott otthon, és úgy ér haza, hogy az ajtajai kinyitva, cuccai kirámolva végrehajtó által, s ő nem is tudott a végrehajts megkezdéséről... És akkor visszaigényelheti e a cuccait. Válaszokat előre is köszönöm! (én nem vagyok még végrehajtás alatt, de van tb tartozásom)



2018. ápr. 23. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Életemben nem voltam még végrehajtva (bár még lehetek...) de szerintem az nem úgy megy, hogy a végrehajtó a távollétedben bemegy és kirámolja a lakást, majd a lakást nyitva hagyva távozik.

Rendezd az adósságod most, ha van lehetőséged kérni a testvéredtől és akkor nincs izgalom!

2018. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy bizonyos esetekben szükséges a tárgyak lefoglalásánál egy nagykorú rokon vagy közeli ismerős jelenléte, de az adósnak nem kötelező jelen lenni. Arra nem sikerült leírást találnom, hogy egyedül bemehet e a házba, de írja a törvény, hogy a zárat kinyithatja, szóval ezért gondolom...
2018. ápr. 23. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tartozásod kifizetted, akkor értesít a végrehajtó, hogy X. Y. időn belül vedd át a lefoglalt vagyontárgyakat és szállítsd el, mert egyébként megsemmisítésre kerülnek.


Ha már az árverést is kiírták a vagyontárgyakra, de Te az utolsó előtti pillanatban (árverés elindulása előtt) megfizeted a teljes tartozást, akkor az árverést "leállítják", "visszavonják".


Egyébként ha a végrehajtó lefoglal a címeden egy vagyontárgyat, nagyon ritka, hogy el is szállítja onnan. A foglalás magával a foglalási jegyzőkönyvben történő összeírással jön létre, onnantól kezdve csak használhatod a vagyontárgyat továbbra is, de el nem adhatod és az állagára is köteles vagy vigyázni.

Elszállítani általában közvetlenül az értékesítés előtt szokták.


"az adós nem tartózkodott otthon, és úgy ér haza, hogy az ajtajai kinyitva, "


Ilyen sincs. Az ingatlan felnyitása két hatósági tanú jelenlétében történik, a végrehajtó egyedül nem bóklászik a Te otthonodban. Majd ha végez, lezáratja az ingatlant lakatossal, és tájékoztatót hagy, hogy a kulcsot a helyi rendőrkapitányságon veheted át.


Tehát a "cuccok" visszaigénylésére nincs szükség, amint látja a végrehajtó, hogy megfizetted a teljes tartozást, már intézkedik is afelől, hogy ha elszállította a lefoglalt ingóságot, visszakerüljön hozzád.

2018. ápr. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!