Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bajba kerülhetek, ha reagálok...

Bajba kerülhetek, ha reagálok erre a hirdetésre?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam meg, hogy a facebookon valaki azokat a holmikat árulja, amiket tőlem ellopott. Van rám nézve jogi következménye, ha hozzászólásban jelzem a hirdetésnél, hogy a holmik lopottak, nem a hirdető tulajdonát képezik?

2018. ápr. 23. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem.

A valóságban lehet, hogy megtalál a tag ha ismer.

Amúgy én feljelenteném a rendőrségen csak mondom.

2018. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Névről ismer, de azt nem tudja, hol lakok, amióta elköltöztem arról a helyről, ahonnan elvitte a dolgaimat. A feljelentés már folyamatban van egy ideje, de trehány errefelé a rendőrség, azt mondják, túl nagy ügyet csinálok belőle, majd megkapom valamikor a holmijaim árát.

Olyat esetleg nem tehet, hogy "rágalmazás" címszóval feljelent engem?

2018. ápr. 23. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt az esély,hogy visszaszerezzd ember.

Beszélj meg vele egy találkozót és vidd magaddal a rendőrséget.

Csak ne irogass neki semmi olyat addig,hogy ezek az én ruháim,mert gyanút fog és letilt,így meg szépen találkozhatsz vele.

2018. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Te jó isten, itt tartunk? Az áldozat van berezelve? Kis barátom minden lehetséges fórumon. Igen, állj ki az igazadért és ne rinyálj. És a hirdetőnek is jelezheted: ha nem veszik le a hirdetést, bűnpártolásért őket is feljelented.
2018. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináld amit a 3-as mond, de előtte a képeket mentsd el, vagy fotózd le!
2018. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kis városban lakom, ez az ember sorozatosan csinálja ezeket az ügyleteket, az egész megyében az itteni rendőrségen röhögnek. Amikor még hónapokkal ezelőtt bejártam az ügyben, akkor elküldött a nyomozó azzal, hogy "még egyszer be ne merjek ezért menni". Nagyjából úgy kezelik az ügyet, hogy fogadjam el, így jártam.
2018. ápr. 23. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Írj pár hírportálnak! Írd meg, hogy a rendőrség nem végzi a dolgát. Szerezz bizonyítékot is.
2018. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alain Delon ***** válasza:
100%

6: Akkor mégegyszer úgy menj be a rendőrségre, hogy a telefonodon indítsd el a hangrögzítést és vegyél fel mindent, lehetőleg legyen kimondva, hogy melyik őrs (pl. úgy, hogy kimondod, hogy "A közelmúltban is jártam már itt az <xy> rendőrőrsön <ezzel és ezzel> a problémával és még mindig nem léptek, nem halad az ügy stb.", és ha megint fenyegetőzni fog a hekus, mehetsz a felvétellel a katonai ügyészségre feljelenteni.

A 3-ast azzal egészíteném ki, hogy beszélj meg vele időpontot, hogy vásárolni akarsz tőle, de nem te mész oda, hanem más, te meg a közvetlen a találkozó előtt hívd a rendőrséget, hogy itt és itt lesz az általad gyanúsított tolvaj, de erről is csinálj hangfelvételt, mert ha épp nem jönnének, azt is viheted a feljelentéshez anyagnak, mert ha kimennek, arról jegyzőkönyv készül, de ha nem, akkor nem tudnak mutatni ilyet védekezésül.

2018. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
A rendőrségre nem számíthatunk, ők csak a traffipaxolással foglalkoznak, a bűnözést nagy ívben leszarják. Annyit tehetsz, hogy kiírod, hogy lopottak a cuccok.
2018. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!