Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy honlapon/blogon folyama...

Ha egy honlapon/blogon folyamatosan törlik a kommentemet/véleményemet, azzal sérthetik a szólásszabadságot?

Figyelt kérdés

Alkotmány:

61. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra, továbbá arra, hogy a közérdekű adatokat megismerje, illetőleg terjessze.


2010. jún. 13. 11:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Pedig szerintem ugyanarról a józan paraszti ésszel felfogható dologról van szó. Miért lennék én köteles biztosítani neked a szólásszabadságot? Szólj szabadon ott, ahol biztosítod annak feltételeit.

Állj ki a térre, ott nyugattan kinyilváníthatod a véleményedet, osztogathatsz szórólapot, adhatsz ki újságot, készíthetsz weblapot, ebben nem fog senki megakadályozni. Feltéve ha nem sértesz törvényt, és fedezed e tevékenységed költségeit.

De ne kívánd tőlem, hogy én fizessem ha te szólni akarsz. Ugyanúgy mint én is megfizetem a benzint, ha közlekedni akarok. Sőt, még azt sem hagyom magamra erőszakolni, hogy stopposokat vegyek fel, ha nincs ehhez kedvem

2010. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ez egy fontos kérdés, én is feszegettem már máshol. Hát sajnos az a helyzet, hogy ezen a téren még mindig a 200 éves jogfelfogás érvényesül, nem igazították hozzá a szólásszabadságot a mai körülményekhez. Konkrétabban a szólásszabadság (vagy hivatalosabban a véleménynyilvánítás joga) nem az ahhoz való jogot jelenti, hogy a te véleményed nyilvánosan elhangozhasson, hanem ahhoz, hogy ha van elég pénzed, akkor alapíthatsz lapot, internetes oldalt, és ott azt publikálsz, amit akarsz. A nyilvános véleménynyilvánítás jogának alanya tehát nem te vagy, hanem a tulajdonos, illetve az ő megbízottja (szerkesztő, admin). És neki nem kell megindokolnia sem, hogy miért töröl téged. Mert nem tetszik neki, amit írsz, mert sérti az üzleti felfogását, érdekeit, mert jogsértő, vagy mert csak.


Ezért bírálja a marxizmus erőteljesen ezeket a formális szabadságjogokat, mert azok valójában csak a kiváltságos gazdagok jogai. Jó lenne ezen a problémán elgondolkodni, és mondjuk lehetne az ilyen törléseket indoklási kötelezettséghez kötni, valamiféle panaszjogot biztosítani, elő lehetne írni, meddig szólhat egy letiltás stb. Ez lenne egy modern liberalizmus feladata, hogy ezt elérje, de tőlük se nagyon hallok ilyen felvetéseket. Addig meg marad az, hogy törlöm, és kész. A szólásszabadság engem illet meg, és akkor biztosítom neked, ha akarom.

2010. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
56%

14:02


"A nyilvános véleménynyilvánítás jogának alanya tehát nem te vagy, hanem a tulajdonos, illetve az ő megbízottja (szerkesztő, admin)"


Így van. És ha egy blogról/fórumból folyton törölnek, akkor elmehetsz oda, ahol nem törölnek, vagy indíthatsz saját blogot, ami aztán, ha annyira okos dolgokat írsz, akkor népszerűbb lesz, mint az, ahonnan töröltek.


Szóval itt nincs semmiféle probléma, műbalhé az egész.

2010. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

" És az admin véleménynyilvánítási joga smafu? Neked pont annyira van jogod szabadon szólni, mint az adminnak a hozzászólásodhoz vonatkozó véleményét - akár törléssel - kinyilvánítani. A jog így működik, mindig kétélű.

Tehát te beírtad, az neki nem tetszett, és ő úgy döntött, hogy törli. Mert megteheti."


Az admin véleménynyilvánítási joga a törléssel egyezik meg, ugye? Sok jogexpert, komolyan.

Szakember véleménye érdekelne, nem ilyen politika téma trolloké, akik a pártok szidásán kívül máshoz nem értenek.

2010. jún. 13. 15:46
 15/25 anonim ***** válasza:
56%

ma 15:46


Ha neked csak az a szakszerű válasz, ami egybevág a teljesen elhibázott prekoncepcióddal, akkor nem sok "expert"-től fogsz választ kapni.

2010. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, hogy itt mindenki jön ezzel az "indíts blogot" stb. dumával, engem nem ez érdekel.

Nem igazán értem, hogy miért jönnek egyesek még mindig ezzel a benzines meg autós dologgal, mikor én egy szolászszabadságos kérdést tettem fel.

Egy sima eldöntendő kérdést tettem fel, amihez megfelelő szakmai indokoltságot kértem, nem az alternatívákat és nem a szolászszabadság morális, jogfilozófiai hátterét.

Aki ezt képtelen megtenni, az inkább ne írjon ide, hanem menjen vissza a többi kérdésbe Gyurcsányt, Vonát, meg Orbánt fikázni.

Akinek nem inge...

2010. jún. 13. 15:51
 17/25 A kérdező kommentje:

"Ha neked csak az a szakszerű válasz, ami egybevág a teljesen elhibázott prekoncepcióddal, akkor nem sok "expert"-től fogsz választ kapni."


Egy kérdést tettem fel.

Sértik-e a jogaimat vagy sem. Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Ez érdekel. Nem a blog indítás, nem az újság indítás, nem Marx, nem az autó, nem a józan paraszti ésszel való magyarázat...

2010. jún. 13. 15:54
 18/25 anonim ***** válasza:

Jó, megpróbálok csak arra válaszolni, amit kérdezel, nem megmagyarázni. :)

Nem sértik a jogaidat.

Azért mert az alkotmány csak azt mondja, hogy kinyilváníthatod a véleményedet. Ez teljesül, akár több féle módon is megteheted anélkül hogy ebben bárki akadályozna.

De nem mondja ki az alkotmány hogy mindig, minden körülmény közt azt mondasz vagy írsz, oda ahova te akarsz.

Szintén nem kötelezi az alkotmány a polgártársaidat, hogy eltűrjék saját tulajdonuk általad történő felhasználását (még véleményed kinyilvánítása érdekében sem).


Az a benzines, autós voltam.

2010. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
52%

15.54


"Egy kérdést tettem fel.

Sértik-e a jogaimat vagy sem. Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Ez érdekel."


Nem sértik. Mert nem arra van alkotmányos jogod, hogy X. Y. blogjának Z bejegyzése alatti kommentsávban szabadon kinyilvánítsd a véleményed, hanem ahhoz van jogod, hogy kinyilvánítsd a véleményed, miközben a blogjával a blog adminja azt csinál, amit akar. Nem csodálom, ha sokaknek nehezére esett felfogni, hogy mi itt egyáltalán a kérdés.

2010. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ez az azt csinál amit akar, picit erős.

Nem csinálhat bármit, mert a törvény magasabb rendű.


"Nem csodálom, ha sokaknek nehezére esett felfogni, hogy mi itt egyáltalán a kérdés."


Szimpla szövegértés... A kérdés értelmetlensége még nem jelenti azt, hogy nem is kell megérteni.

2010. jún. 13. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!