Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúghatnak e, terhesség miatt?

Kirúghatnak e, terhesség miatt?

Figyelt kérdés

Próba idős vagyok. 9 hetes terhes.

Most tudtam meg hogy a kismamákat azonnal tp-re küldik mert vannak enyhén veszélyes vegyi anyagok.

Nem tudom hogy írjam le, ragasztóval dolgozunk, aminek az egyik összetevője olyan mint a falfestékben van. Na mindegy nem ez a lényeg. Én azt hittem hogy fogok tudni dolgozni így terhesen.

De mint kiderült valószínűleg magzatra ártalmas anyagokkal dolgozunk.

Viszont ha bejelentem hogy terhes vagyok Indoklás nélkül el fognak bocsátani.

Ugye ilyen esetben véd az egyenlő bánásmód?!?

Mert a munkámra egyáltalán nincs panasz.

Nem szeretném ha valami baja lenne a magzatnak. De félek hogy ezért kirúgnak. Szerintetek ha bejelentem csak simán kiírnak tpre vagy elbocsátanak?

Ha az utóbbi be tudom őket perelni, vagy legalábbis fellebbezni?

Köszönöm szépen előre is.



2018. ápr. 23. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt minden további nélkül kirúghatnak, pont az a próbaidő lényege. Mennyi van még hátra belőle?
2018. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2 hónap
2018. ápr. 23. 22:58
 3/15 A kérdező kommentje:
De ha az egyenlő bánásmódhoz fordulok akkor még kell indokolniuk és ha nem tudják, akkor a terhesség miatt válnak meg tőlem nem ?
2018. ápr. 23. 22:59
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatnak. Nem tartoznak magyarázattal és nem lehet jogorvoslatot kérni. Azért ha belegondolsz a cég helyébe, részükről is jogos, hogy munkaerőt akartak felvenni, nem betegszabadságon lévőt. Viszont ne maradj ott még 2 hónapig, ha káros a gyerekre.
2018. ápr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha megindokolják (nem fogják), akkor fordulhatsz munkaügyi bírósághoz
2018. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"De ha az egyenlő bánásmódhoz fordulok"

Miért akarsz olyan helyen dolgozni, ahol nem akarnak alkalmazni? Miért erőlteted másokra a jelenlétedet? Tartsd tiszteletben a munkáltatód döntését és ne erőszakoskodj!

2018. ápr. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Inkább most azonnal lépj ki te.

Egyrészt mert ezek a hetek nagyon érzékenek a vegyi anyagok miatt, másrészt mert omst még van időd másik munkát találni amíg meglátszik hogy terhes vagy.

Gondolom azért lenne fontos a munkahely, hogy biztosított légy és kaphass táppénzt, gyes-t gyed-et később.

Keress valamit gyorsan - szinte mindegy mit, csak ne ártson a babának és azt a munkát csináld a terhesség alatt amíg tudod.

A vegyszereket komolyan kell venni, belélegezve vagy bőrrel érintkezve is károsodást okozhatnak a magzatnak, ha olyan ragasztókkal dolgozol.

Nem tisztességes ugyan a cégeddel szemben, de először ne szólj nekik a terhességről, hanem az orvosoddal beszélj és írasd ki magad pár nap táppénzre. Ez alatt keress gyorsan valami más munkát, akár boltban, akár üzemben. De ne húzd sokáig, táppénzen már bejelentheted a cégednek, hogy mi a probléma.

az első pár hét során sajnos nem mindig marad meg a magzat sem, akkor sem ha nincs ártalmas dolog a közeledben. Az elején (első 7-8 hétig) a vetélés rendkívü gyakori, sokan ezért hiszik azt, hogy nem is voltak terhesek, csak késett egy kicsit. mennyi idős a terhességed?

2018. ápr. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Nem kérdező, nincs esélyed. Nincs egyenlő bánásmód. Ha az ilyen nevű szervezetre gondolsz, a hatalom és most bánik el velük.


Az esély április nyolcadikán elszállt. Esélyük a túlélésre a hatalom szolgáinak és az okos előrelátóknak van. Tudom, hogy borzasztó, amit írtam, de lesz még borzasztóbb is. Ne legyen igazam.

2018. ápr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
11 hetes vagyok és köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2018. ápr. 24. 11:56
 10/15 A kérdező kommentje:

Gyorsan keressek mások munkahelyet?

Ebbe bele gondoltál?

Manapság ki talál pár nap alatt munkát?

Akkor még szarabbul járnék ha most felmondanék. Két szék közt a pad alá kösz nem. Akkor inkább megvárom vagy elküldenek vagy nem.... Azt hittem kapok értelmes választ. Ennél még én is jobbat tudok....

2018. ápr. 24. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!