Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet több emberrel kötni...

Lehet több emberrel kötni eltartási szerződést?

Figyelt kérdés

Egy távoli rokonomat anyagilag, ill. természetben is támogatom (ingyen lakhat az üres lakásomban Pesten). Az illetőnek van egy saját lakása is amit kiad. Hogyan tudnám biztosítani, hogy a lakását rámhagyja? Ilyen helyzetben lehet eltartási szerződést kötni? Mi van, ha már kötött ilyet valaki mással (pl. mittudomén egy barátnőjével aki bevásárol neki), de nekem nem szól róla, és a másik ember se tud rólam? Akkor melyik szerződés lesz az érvényes?


Az az igazság hogy már kicsit elegem van belőle hogy rajtam élősködik úgyhogy ultimátumot akarok adni neki hogy valami módon garantálja hogy én leszek az örököse, vagy költözzön el tőlem.


Előre is köszönöm a tanácsokat!


2018. ápr. 24. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet több emberrel is kötni tartási szerződést, csak nem ugyanarra a vagyonelemre vonatkozóan.


Ha neked nem tetszik, hogy nálad lakik, akkor ezt közöld vele. Ha tartási szerződést akarsz kötni vele, azt is.

Zsarolni azért mondjuk nem kéne.

2018. ápr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kétségeid vannak, akkor a lakhelye szerinti önkormányzat szociális vagy gyámügyi osztályán tudsz felvilágosítást kérni, hogy van e érvényes szerződése valakivel.

Esetleg még közjegyzőnél is érdeklődhetsz, mert országos nyilvántartás van.

Egyébként alapos indokkal minden szerződés felbontható, még az ilyen is.

Megjegyzem az ilyesmit általában az idős ember kezdeményezi, mert ez bizalmi alapon megy. Senkinek nem szimpatikus, ha egy rokona a sarokba szorítja és "vagy rám hagyod a házad, vagy mehetsz a fenébe" alapon kikényszerít egy szerződést.

Nekem legalábbis egy ilyen személyben megrendülne a bizalmam (az idősek gyanakvóak!) és elgondolkoznék, hogy jó kezekben van e nála az egészségem, vagy az életem.

Szóval, csak finoman!

2018. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:
A tartási szerződés megkötésekor ez rákerül a tulajdoni lapra is, tudtommal.
2018. ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!