Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik egy büntető...

Hogyan zajlik egy büntető ügyes bírósági tárgyalás? Egy autóbaleset miatt lesz (közúti veszélyeztetés) és én leszek az egyik tanú. A tanú vallomások között van nemi különbség, a sértett tanúval szemben. O mast állít mint mi.

Figyelt kérdés

1.) kik lesznek bent

2.)milyen sorba megyünk be a terembe? Ha én leraktam a vallomást maradhatok bent és hallgathatom a többi tanút?

3.) lesz szembesítés? Ha igen az hogy zajlik?

4.) a sértett tanú ügyvédje kérdezhet tőlem? Ha igen, köteles vagyok válaszolni?

5.) lesz szünet a tárgyalásban ha előreláthatólag 3 órás?

6.) ha én nem emlékszem valamire a másik kettő pedig igen, akkor engem vádolnak meg hamis tanuzassal??

7.) mivel kiskorú vagyok bent lesz a törvényes kepviselom és ha valmi nem oké o közbe szólhat?

Koszonom előre is a válaszokat! Ezekkel szeretnek az egész menetre felkészülni :)



2018. ápr. 26. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Fő szabály szerint egyesbíró fog eljárni első fokon. Bent lesz az ügyész, aki a vádat képviseli, és a vádlott. és a védője. A bíró fogja levezetni a tárgyalást, majd ő kéri fel az ügyészt, hogy ismertesse a vádat, és a vád bizonyítékait. Ott lehet még maga a sértett is, Titeket, tanúkat a bíró fog beszólítani hangosbeszélőn. Az eljárásról jegyzőkönyv készül. A jegyzőkönyvvezető vagy bent lesz a tárgyalóteremben vagy egy másik helyiségben lesz, és a bíró egy mikrofonos hangrögzítőn keresztül mondja majd, hogy ki mit mondott.

A bíró, az ügyész, a sértett, de a terhelt is tehet fel kérdéseket nektek. De mindenek előtt adategyeztetés, utána a kérdések. A legfontosabb, amit a bíró is elmondja: csak az igazat szabad mondanod, mert a hamis tanúzást a törvény bünteti. És csak akkor tagadhatod meg a tanúvallomást, ha a terhelt hozzátartozója vagy vagy ha magadat vádolnád bűncselekménnyel. Személyazonosításra alkalmas okiratot hozz magaddal!

Szembesítés lehet,ha már betöltötted a 14-et, de csak a törvényes képviselőd hozzájárulásával. (Apának vagy anyának bele kell egyeznie) A szembesítést vagy a bíró vagy az ügyész, vagy a rendőrség rendeli el. Ilyenkor élő szóban adjátok elő a verziótokat tanú vs. tanú vagy tanú vs. terhelt vallomásai egymásnak ellentmondásosak, és kérdéseket is tehettek fel egymásnak.

A szülő jelen lehet, és ha valami nem oké a tanúvallomásoddal, ő is felvilágosíthat mint segítő.

Hogy bentmaradhatsz-e, kérdezd meg a bírót, az ő mérlegelésén múlik, hogy emenj el, vagy bent maradhatsz.

Szünet rendszerint csak az ítélethizatal előtt van. Ilyenkor mindenkinek ki kell mennie

Ha valamire nem emlékszel, akkor azt mondod, hogy nem emlékszel, mert ha mást monbdasz, és esetleg az ellenkezője derül ki, akkor vádolhatnak hamis tanúzással.

Nyugodj meg, se a bíró, se az ügyész, se a védő nem harap, ők is csak emberek, és amúgy is tilos olyan kérdéseket feltenniük, amik zavaróak lehetnek, magukba foglalják a választ vagy félrevezetőek.

2018. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy amikor a bíró elkéri a személyi/lakcímkártyádat, akkor megkérdi hogy hozzájárulsz e

annak közléséhez (hangosan bemondja neved lakcímed),

-jogod van megtagadni.

-Ha megtagadod, akkor nem jut a tudomására se a sértett, se a vádlott számára a lakcímed.

2018. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!