Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntettek, de csekk nem...

Megbüntettek, de csekk nem jött mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Márciusban megálltam egy megállni tilos táblánál,de rajtam kivűl még vagy 4-en. Mindig is ott parkolnak az autók,mert nincs máshol hely. Na de mindegy egy szabály sértés ezzel tisztában vagyok. Szóval ott hagytam az autót kb 15percre mire visszatértem,ott volt hagyva egy papír a szélvédőmön hogy szabálysértést követem el stb. Közterűletesek voltak.Felhívtam őket,hogy most mire számíthatok,azt mondták hogy 10-20.000ft a bűntetés,de majd a rendőrség küldi a csekket. Hát jó gondoltam.. tegnap kaptam egy levelet a rendőrségtől,hogy 8 napom van tanuskodni mert nem fizettem be a bűntetést.. :O

Viszont én semmit nem kaptam azóta tegnap volt,hogy jött egy papír.

Most ilyenkor mivan???


2018. máj. 9. 10:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Bemész tanúskodni, és ha jó fejek, megúszod.

Hivatalos levélnél sajna van egy ilyen passzus, hogy amennyiben nem veszed át, akkor úgy értelmezik X nap után, mintha kézhez kaptad volna.

Ha ajánlott levélben küldték (gondolom), akkor annak van nyoma, hogy nem vetted át, visszament. Valószínűleg elkallódhatott útközben, vagy ilyesmi.

Mindenesetre mondd el ezt, hogy utánaérdeklődtél, azt mondták, hogy..., és hogy nem kaptál csekket. Egy idézésből nem lesz semmi bajod, menj be nyugodtan. :)

2018. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!