Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi igazolvány kiskorú...

Személyi igazolvány kiskorú gyermeknek?

Figyelt kérdés
Személyi igazolványt szeretnék csináltatni a kisfiamnak. Édesapával semmiféle kontaktom nincsen, évek óta nem láttuk, nem tudunk róla semmit. Amennyiben a bírósági végzésünkben ez szerepel: "...gyermek feletti szülői felügyeleti jog gyakorlására a felperest, azaz az édesanyát jogosítja."- akkor evvel elintézhetem magam is? Ellentmondó információkat kaptam, mikor ott jártam más ügyben és kérdeztem azt mondta az egyik ügyintéző hölgy elég a végzést vinnem, a tegnapi hívásomkor viszont azt, hogy kell az édesapa aláírása. Autizmussal él a fiam, tömegközelkedünk, nem a szánkban van a kormányhivatal. Nagyon nehézkes lesz ez így is, ha nem muszáj, nem vinném potyára. Most akkor konkrétan meg tudná mondani valaki nekem, hogy így kötelese-e kiállítani az igazolványt a kormányhivatal, avagy sem? Mert ha bizonytalan, el sem indulunk.
2018. máj. 11. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben is kell az apa aláírása. Ha nem tudsz róla semmit, akkor a gyámhivatalnál lehet intézkedni. Azt javaslom, hívd fel őket, ne fussatok a gyerekkel fölösleges köröket, el fogják mondani, mi a teendő.
2018. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

attol fugg hogy mit mond pontosan a vegzes, az, hogy tied a felugyeleti jog, nem eleg, csak az, ha az apa meg van fosztva a szuloi jogok gyakorlasatol.

Elobbi ugyanis csak azt jelenti hogy a gyerek veled lakik, de az apanak is megvannak a szuloi jogai, utobbi pedig azt hogy te vagy jogilag az egyeduli szulo.

mindenesetre a kiskoru gyerek jelenlete ugy tudom nem kotelezo (eleg ha van fenykep), igy ot nem muszaj cipelni.

Ha az apaval evek ota nincs kontakt, eltunt, gyerekkel kapcsolatot nem tart, akkor szerintem erre hivatkozva lehet kerni a szuloi jogoktol valo megfosztast birosagtol. (ha meg nincs meg)

2018. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2014 óta nem láttam (a gyerek sem természetesen, még telefonon sem keresi/jelentkezik). Nem váltunk el haragban( közös megegyezéssel abszolút), mégis eltűnt, nagyjából az után, hogy még elmesélte miképp alakul az élete, új kapcsolat és a többi. Utolsó információim szerint valahol München környékén él, sosem kutattam utána, nem zaklattam senkit hova tűnt. Nem ér annyit az egész. Tartásdíjat úgy az elmúlt saccperkábé 50 hónapban vagy 6-7 alkalommal fizetett, nem drámáztam azon sem, ha jár ha nem, minek, ha behajtani úgysem lehet, persze mivel nem az én pénzem, hanem a gyereké, kötelezően elindítottam amit kell, van is egy frankó negatív foglalási jegyzőkönyvünk és szüneteltetett végrehajtásról szóló dokumentumunk. Ezek szerint már ügyintéznem sem lehet rendesen. Akkor gyámhivatal valóban. Most szembesültem vele, mert az életkorából adódóan változnak az ellátásaink, egy csomó mindenhez kell apa, holott eddig a számtalan bürökratikus folymatban sem kellett sosem (közgyógy, emelt csp, meghosszabított gyes, kutyafüle, minden tényleg, óvodai, iskolai beíratás), mindent magam intéztem. A személyit sem reklamálta senki soha és mea culpa, eszemben sem volt, hogy kéne (igen, egy "normál" gyereknél biztos alap, de sosem volt olyan helyzet, mindegy, egyszerűen nem is számoltam evvel). Most 10 éves lesz és gyesből ápolásit intézek, parkolási igazolványt (ha szállítaná valaki,rokon, nekünk autónk nincsen, ezt már személyre szólóan állítják ki, nem rendszámra), de kell a személyi. Gyámhivatal itt ma nincsen, majd akkor jövő héten. Igen, van abban igazság, hogy intézzem a szülői jogainak teljes felfüggesztését, akkor majd a gyámhivatalban megkérdem azt is, formailag miképp adjak be egy ez irányú kérvényt. Köszönöm, hogy szántatok az időtökből a válaszra, hálás vagyok érte.
2018. máj. 11. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom ilyen esetben mit csinál az olyan, aki nem is tudja, hogy ki a gyerek apja?

Ez csak egy költői kérdés, csak elgondolkoztam rajta.

2018. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!