Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sűrglősségi esetben gyorshajtá...

Sűrglősségi esetben gyorshajtás miatt büntetést hogyan lehet mérsékelni?

Figyelt kérdés

Német autóval Magyarországon lakott területen ma 120-al mentem mert megcsípett egy mérges darázs a nyakamon bevörösödött,feldagad a nyakam és zsibbadt már a karom is.

Mikor küldik ki a papírt Németbe? Menjek-e holnap orvosi papírral a rendőrségre?



2018. máj. 13. 21:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
36%
Írok ide hogy lássam a válaszokat. Erre én is kíváncsi vagyok. Szerintem ha vészvillogóval mentél és az említett papírral be tudod bizonyítani hogy sürgős volt, ejthetik a büntetést.
2018. máj. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Kétlem, hogy elengedik a bírásgot. Ha annyira szarul voltál miért nem hívtál azonnal mentőt és álltál félre. Annyi idő alatt kiértek volna, míg 120-al repesztettél. Azt meg külön ne add elő, hogy majd felfordultál közben, mert mások veszélyeztetsée miatt még jobban megvág a rendőr.
2018. máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Vezetésre nem alkalmas állapotban nálunk nem igazán szabad vezetni. A darázscsípés után fél úton vagy a feldagadt nyak miatt fulladás és az anafilaxiás sokk között, hát az minden csak nem vezetésre alkalmas állapot.

Ezt így nyugodtan írd meg a rendőrségnek, azt valszeg kiküldik az e miatt kiadható 9 pontot is.


Ha ilyen gondod van akkor hívd a 112-t és várd meg a mentőket a helyett, hogy vezetésre nem alkalmas állapotban száguldozol.

2018. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyilván elég stresszes helyzet lehetett, de nem tűnik okos döntésnek életveszélyes állapotban száguldozni, mert önmagad mellett mások életet is komolyan veszélyeztetted. Természetesen a bíróság ezzel együtt ezt a körülményt is mérlegelni fogja, de hogy enyhítő vagy súlyosbító körülményként, az jó kérdés.


Ha ilyen helyzetbe kerülsz, kérj segítséget. Például kérj meg egy másik autóst , hogy vigyen százhússzal orvoshoz. Még mindig jobb, mint elájulni és letarolni a sarkon az óvoda kerítését.

2018. máj. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Annyiszor volt ez már téma.

Nem elég, hogy szarul vagy, még száguldozol is, hatványozod a balesetveszélyt.

Ha rosszul vagy, mentőt kell hívni.

Eleve agyilag gyenge az ilyen ember aki így gondolkozik, erre még csökkenti a vezetési képességiet a pánik, meg a rosszullét és még gyorshajt is.

2018. máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mérges darázs?
2018. máj. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
A rendőrség meg nyilván teljesen hülye és velőig fogja hatni egy ilyen ócska duma a gyorshajtásod miatt.......szerintem egy zsebkendőt tűzz oda a leveled végére hátha megkönnyezik ezt a pechet,hogy téged mérges darazsak(!?!?) csípkednek itt magyarországon.......
2018. máj. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően igazatok van, nah de a 112? Ott olyan gyökerek ülnek, hogy felőlük meg is dögölhetsz.

Volt egy halom cikk is már erről, hogy szart sem tudnak, nem tudják hova kell küldeni a mentőt/rendőrt.


Sajnos volt benne részem nekem is. Elmondtuk rendesen, hogy hanyas számú útra kell jönni (2 számjegyű, nem kukutyin mellette kis mellék út), erre elkezdi a nő, hogy melyik km szelvény?

Kellett vagy fél óra mire jött valaki. Hamarabb kijöttek azok a rendőrök akiket egy másik autós hívott direktben (az Örsöt hívta közvetlenül)


Szóval azt sem tartom én se teljesen jó ötletnek, hogy félájultan valaki 120-al repeszt, de a 112 se a legmegbízhatóbb, sajnos.

2018. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, 200E HUF-ba fog kerülni és 8 pontba.

A rendőrség helyébe fel is jelentenélek, és ha Én lennék a bíró akkor soha nem is lenne jogsid többet, sőt azonnali fejbelövés.

És ha elütöttél volna 10 gyereket és 8 felnőttet?

Végül is ha a te gyerekeid és szüleid, akkor nem kár értük.

2018. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt azért megnézném, hány esetből fordul elő, hogy a beteg belehal abba amiért rossz helyre irányítja a diszpécser (nem a hívó balf/sz, vagy akármi, hanem csak a diszpécser hibázik), és melyiknek nagyobb a valószínűsége, belehal a gyilkos méhcsípésbe 2 perccel később, ha tényleg késik a mentő (mert ugye annyira van csak rosszul, hogy 120 lakott területen nem okoz gondot) vagy rosszullét közben letarol egy buszmegállót, lámpaoszlopot stb...
2018. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!