Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy barátomnak okoztam 8...

Egy barátomnak okoztam 8 napon túl gyógyuló sérülést. Milyen következményei lehetnek rám nézve?

Figyelt kérdés
Sebességben hagytam az autót, az rágurult, térde megsérült, 8 napon túl gyógyuló sérülés. Azonnal hívtam a mentőket, akik a rendőröket is hívták. A nyomozás tart, a tanúkat folyamatosan hívják tanúkihallgatásra. A barátommal a baleset óta tartom a kapcsolatot. Bűntetlen előélettel milyen következményei lesznek rám nézve?

2018. máj. 14. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Ha a barátod nem jelent fel, akkor semmilyen. A rendőrség a barátod helyett nem emelhet vádat ellened.
2018. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
8 napon túl gyógyuló sérülés és mivel a mentők kihívták a rendőröket, hivatalból eljárást indítottak ellenem.
2018. máj. 14. 13:12
 3/16 A kérdező kommentje:
Súlyos testi sértésnek minősül.
2018. máj. 14. 13:13
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Ez első körben a barátodon múlik. Ha nem tesz feljelentést, akkor kb. nem fog történni semmi.

Mivel feltételezhetően nem szándékosan, hanem gondatlanságból történt, így elvileg csak magánindítványra történhet büntető eljárás. A jelenlegi nyomozás gondolom a szándékosság kizárása miatt folyik, de büntetőügy csak kérésre lehet belőle.

2018. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Tehát ha a barátomon múlik, akkor büntető eljárás nem lesz.

Bírság viszont várható?

2018. máj. 14. 13:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa, a súlyos testi sértés az más. Olyankor az orvosnak kötelessége feljelentést tenni. Ha kizárják a szándékosságot, legrosszabb esetben se lesz max pár hónap felfüggesztett. Esetleg ha haverod kéri, nem vagyoni jellegű kártérítés, munkaképtelenség, fizetéskiesés, esetleges orvosi költségek, stb... Ha maradandó a sérülés és jelentős egészségromlás következik be, akkor esetleg járadékot kell fizetni
2018. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmi baja nem lett hála istennek, egy kicsit bicegve, de már jár, egy hét fekvő gipsz és 3 nap járógipszet kapott.
2018. máj. 14. 13:22
 8/16 A kérdező kommentje:
Továbbá a rendőrök a mentővel együtt érkeztek, őket követték a helyszínelők. A helyszínelők mondták, hogy hivatalból feljelentést tettek ellenem.
2018. máj. 14. 13:23
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezeket "komoly " szakértői bizottság vizsgálja (sokszor évekig) szóval biztos, hogy nem fogunk tudni neked hiteles választ adni. Max. jól rád ijesztünk, amire meg szerintem most marára nincs szükséged :)
2018. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Akkor ez nem para :) Ha haverod nem bolygatja, nem lesz belőle semmi. Nem tudom, hogy ilyen esetben kell-e fizetni az ellátásért, vagy a vizsgálatokért, de nem hiszem, hogy komoly lenne
2018. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!