Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Menekült státusz hogy lehetséges?

Menekült státusz hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Párom országában katonai diktatúra van szólásszabadság nincs ha rendszert publikusan kritizálod vagy a királyt börtönbüntetés jár érte mindenhol katona van.


Ilyenkor kérvényezheti a a menekült státuszt És ez hogy működik?

az itteni követségen kell bejelenteni vagy megkérdezni vagy már Magyarországra kell mennie és ott kell kérvényezni?

Nagyon fontos

Köszönöm



2018. máj. 17. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Szedje össze otthon a létező összes dokumentumát, amik a kilétét igazolják, bizonyítványokat, vizsgapapírokat, orvosi papírjait, jöjjön Magyarországra és keresse fel ezt:

[link]

2018. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A követség az adott országot képviseli, természetesen nem ők adják a menedékjogot.


Sajnos igen kevesen vagyunk itt, akik tudjuk, hogy kell Magyarországon menedékjogot kérni, nyilván mert mi magyar állampolgárok vagyunk, és sosem volt vagy lesz erre szükségünk. Én viszont menedékkérő vagyok Kanadában, szóval pár ötletem azért volna.


A legtöbb országban azonnal kérhetsz menedékjogot a határra vagy a repülőtérre érkezve. Ezt akár útlevél nélkül is megteheted. Igen, feltétlenül be kell lépni az adott országba. A szándékodat azonban jelezheted előre is a követségen. Néhány ország azt is megengedi, hogy így nyújtsd be a menekültkérelmet, de nem tudom, Magyarország közéjük tartozik-e.


Ami lényeges, hogy a menedékjogot mind Magyarország, mind más EU-s országok esetében csak akkor lehet kérelmezni, ha megalapozottan feltételezhető, hogy a menedékkérő veszélyben volna a saját hazájában. Önmagában az, hogy nincs szólásszabadság, vagy erőszakos a közélet, nem ok a menedékkérelemre. Mint ahogy a magyarországi cigányokat sem fogadták be Kanadában pusztán azért, mert Magyarországon megalakult a Magyar Gárda vagy voltak cigánygyilkosságok, és ettől ők féltek.


A legcélszerűbb az lenne, ha a férjed Magyarországra utazna, és a repülőtéren várnád egy jól felkészült, bevándorlási ügyekben járatos ügyvéddel. Az útlevél-ellenőrzésnél kell közölnie, hogy miért jött. Formálisan őrizetbe fogják venni, és valószínűleg be is zárják, mert Magyarország most éppen ezt csinálja.


Célszerűbb volna, ha valamelyik nyugati EU-tagállam felé venné az irányt, pl. Németország, Belgium vagy Franciaország. Ott is kaphat menekültstátuszt, és mivel az EU-ban nincsenek belső határok, onnan simán beutazhat Magyarországra, senki sem fogja háborgatni.

2018. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
n+1. kérdés amikor naiv nőknek facebookon irogatnak az arabok hátha valaki bejuttatja őket
2018. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást.

És most komolyan őrizetbe vennék a reptéren ez miatt?

És mit csinálnának vele És meddig tartanák bent?

Ez azért elég durva...


Igazából az egész ország egy yunta a katonaság ,korrupció ha valaki megtudja hogy a kormányról beszélsz vagy a miniszterről királyról akár 10 15 év börtönt is kaphat

2018. máj. 17. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért kell menekültség, ha ott van neki a "párja". Aki által eljöhet bármikor, nem?
2018. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk hazasok es az meg bonyolult hogy miert nem lehet.

Es ha peldaul a hazaja par ev mulva megvaltozik akkor o visszamehet?

+ ezzel a menedek statuszal dolgozhat is magyarorszagon? Vagy tamogatast kap az allamtol?

2018. máj. 17. 17:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell riogatni a Kérdezőt, de főleg nem értem miért kell offolni és hülyeségeket írogatni?


Ha van útlevele, nem fogják a repülőtéren őrizetbe venni!

És akkor sem fogják bezárni sehova, ha a rendben vannak a papírjai, a Kérdező kezességet vállal érte és a jóvoltából van hol laknia, illetve kap tőle enni-inni.

Csak akinek nincs senkije, aki az ellátásáról gondoskodjon, azt látja el az állam, a saját lehetőségein belül. De még ezeket sem zárják lágerbe, hanem szabad kijárásuk van.


Kérdező, már megadtam neked az Állampolgársági és Menekültügyi Hivatal elérhetőségét, hívd fel őket és náluk érdeklődj a részletekről, mert itt csak baromságokat fogsz kapni!

2018. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Melyik ez az ország? És most akkor hogy van? Te is meg a párod is Magyarországon vagytok?
2018. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Ha néger vagy muzulmán, akkor bejön akár valódi, akár hamis papírokkal, bemondja, hogy ő menekült, és a Fidesz-kormány már meg is adja neki a menekültstátuszt.
2018. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem muzulman del azsiai orszag . Hat meg nem vagyunk ott csak lehetosegek utan neztem mik vannak

Mivel sajnos ugy tunik en nem maradhatok mivel elegge megvagyok szoritva es bajba is vagyok...

Igy o mondta hogy velem szeretne jonni csak ezt nem olyan konnyu kivitelezni

2018. máj. 18. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!