Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki nem fizeti maga után a...

Wixy-Tori kérdése:

Aki nem fizeti maga után a TB-t évek óta annak milyen következményei lehetnek? .

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm külföldön él évek óta, van lakcíme itthon de ennyi.Többször felszólították a fizetésre de ennek nem tesz eleget mert úgy tudja egy idő után elévül és nem is akar hazaköltözni de kijelentkezni sem. Trükkök, tippek, tanácsok kiskapuk?

2018. máj. 19. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Nincs trükk tipp, egyszer majd kiküldik neki kamatostul.

Ha ilyen hülye, hogy nem jelentkezik ki és nem is fizet, így járt.


Egyébként elméletben, ha igazolni tudja, hogy adott időben másik eu-s államban eleget tett a fiz.kötelezettségnek, akkor elengedhetik, de nem kötelesek, mert mulasztott, amikor nem mondta le.

2018. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A NAV be fogja hajtani, megspékelve mindenféle bírsággal.
2018. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha ráadásul van a nevén lakás, ráterhelik. Az adósság meg ha halassan is, de gyűlik. Egyszer fog kapni egy levelet, hogy volt egy lakása.
2018. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

2-es vagyok! Szeretném tudatni a piros kezecskét kedvelőkkel, hogy amit írtam, az teljesen helytálló.

Aki nem fizeti a társadalombiztosítást, attól a NAV fogja beszedni a pénzt, adószerűen. Bezony!

Trükkök, kiskapuk nincsenek. Ha nem vesz igénybe az illető semmiféle egészségügyi szolgáltatást (nem megy semmiféle orvoshoz, nem vásárol a patikában tb-támogatásra gyógyszert stb., akkor évek is eltelhetnek úgy, hogy nem fizet semmit, s nem is kap semmiféle büntetést.

De egyszer fájjon a foga, s menjen el betömetni, máris kibukik a dolog. Az ellátást nem tagadhatják meg, de megy a jelzés a NAV felé, s az összes hátralékot követelni fogják, késedelmi kamattal, rendbírsággal.

2018. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Én is így jártam, több százezer forintot kellett befizetnem... de szerencsére nem volt büntetés (ami amúgy duplázhatta volna az összeget) mert magam jelentkeztem és nem a NAV jelentkezett. Azóta fizetem.
2018. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam egy másik ismerősömtől aki szintén évekig nem fizetett hogy neki 5 èv után elévült mert semmit nem tudtak lefoglalni tőle. Ennek mi az alapja akkor vagy ez kamu és sosem èvül el? Azt tudom hogy haza is alig jàr az illető és külföldön jár inkább orvoshoz. Mondjuk ez érthető is :D
2018. máj. 20. 07:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem az ismerősöd. Ha nem él, itt, soha nem is akar hazatérni, idősen sem, akkor mért nem jelentkezik itt ki?

Ott ahol él, ott mi a helyzet?

Ha meg azért van kint, hogy jobban keressen, de majd haza fog jönni, akkor abból a pénzből nem telik pár ezer forint a befizetéshez?

2018. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
JOGI kérdés!
2018. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor adj rá egy jogi választ :D
2018. máj. 21. 13:37
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szeretne hazaköltözni de majd csak ha megöregszik :D
2018. máj. 21. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!