Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki animációkat készít...

Ha valaki animációkat készít olyan elemekből amiket nem ő kreált és az animációiból pénzt csinál azzal sértene jogokat?

Figyelt kérdés

Például ha én megmodellezek egy lámpát vagy egy házat amit feltöltök és valaki animációjában felismerem azt akkor azzal jogot sértett hogy nem tájékoztatott hogy fel akarja használni?


De van itt csavarosabb kérdés: Ha valaki megmodellez egy GTA V-ből lemásolt házat, azt én letöltöm és felhasználom animációmba (pénzkeresés céljából), akkor a Rokstar Games jogait azzal sértem?


És van még egy csavart: Ha valaki megmodellez egy házat, felrakja internetre pénzért megvásárolhatóként, azt valaki megveszi és újból feltölti hogy mindenki ingyen letölthesse. Én letöltöm és felhasználom animációmba hogy pénzt keressek vele, az eredeti modellező kérdőre von hogy megvettem-e tőle amit nem tudok bizonyítani akkor beperelhet?



2018. máj. 30. 09:17
 1/1 anonim ***** válasza:

1. alapvetően attól függ, hogy hova töltöd föl. a legtöbb modelltár weboldalnál ugyanis lemondasz a saját jogaidról, amikor feltöltöd


2. elképzelhető, leginkább attól függ, hogy mennyire hasonlít az RG által kreálthoz


3. igen

2018. máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!