Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » GDPR, blogger? (többi a...

GDPR, blogger? (többi a kifejtésben)

Figyelt kérdés

"Az Európai Unió törvényei előírják, hogy a blogodon tájékoztasd az Európai Unióból érkező látogatókat arról, hogy milyen cookie-kat használsz, és milyen adatokat gyűjtesz. A jogszabályok sok esetben azt is előírják, hogy a beleegyezésüket kérd.


Segítségképpen elhelyeztünk egy értesítést a blogodon arról, hogy a Google miként használ egyes Blogger- és Google-cookie-kat (például Google Analytics- és AdSense-cookie-kat), illetve milyen adatokat gyűjt.


Te tartozol felelősséggel azért, hogy ez az értesítés valóban működjön és megjelenjen a blogodon. Ha más cookie-kat (például harmadik fél által fejlesztett funkciókat) is használsz, előfordulhat, hogy ez az értesítést nem megfelelő számodra, hiszen lehet, hogy további adatokat is begyűjtesz a felhasználóktól. "



Nagyjából átfutottam, de nem az én asztalom a jogi blabla. Ugye, mióta bevezették, feljött ez az értesítő a szerkesztői nézetben. Nos, ha én csak posztolgatok, de nem gyűjtök adatokat, meg semmi ilyesmi, akkor nincs teendőm, ugye, jól gondolom?



2018. jún. 1. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A süti sávot tedd be, utána 99,99% hogy jó vagy.


(Amikor írja hogy az oldal használatával elfogadod a sütiket, "elfogadom" vagy "mégse" opcióval)


Illetve elvileg mostmár a felhasználók később meggondolhatják magukat az elfogadásról, erre kellene még ügyelni hogy legyen valamilyen opció nekik rá.

2018. jún. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Gondolom, ezt valami script-tel kell megoldanom, mert a beállításokban nincs ilyen és ezt mondja a gugli is. Hát, csodás, de akkor remélem, hogy megelégednek vele. :)
2018. jún. 1. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok pontosan segíteni a betételében bocsi.

Nem tudom milyen motort használsz, de keress rá google-n a nevére + cookie bar hátha kiadja

2018. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olyan hülye vagyok, mert még jóval a kérdés kiírása előtt gondoltam is rá, hogy ki kéne kapcsolnom a reklámblokkolót és úgy megnézni, de fáradt voltam és elfelejtettem. Mert ugye én blokkolom vele ezeket a cuccokat is. És most látom, hogy kitett egy alapot, amit írt is a figyelmeztető.


"Ez a webhely a Google cookie-jaival kínál szolgáltatásokat és elemzi a forgalmat. Az IP-címed és a felhasználói ügynököd a teljesítmény- és biztonsági mérőszámokkal együtt megosztásra kerül a Google-lal a szolgáltatás minőségének biztosítása, a használati statisztikák elkészítése, valamint a visszaélések észlelése és megoldása érdekében."


Akkor ez csak elég lesz neki, ha amúgy semmi extra cuccot nem használok.

2018. jún. 2. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel igen.
2018. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 8. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!