Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki vett 10 bitcoint...

Ha valaki vett 10 bitcoint 2008-ban kevesebb mint 10 dollárért, és jelenleg megvan neki, adóköteles? Mikori árfolyamon adóköteles?

Figyelt kérdés

A kérdés totál elméleti, nem voltam ilyen szerencsés sajna :D


Tehát valaki ~3.000Ft-nyi btc-ből csinált 200 millió forintnyi bitcoint.


Kérdés A)

Ha nem váltja igazi pénzre, adóköteles?


Kérdés b)

Ha igazi pénzre váltja ma, kap 200 millió fortintot, adóköteles? (Gondolom igen, ide inkább információkat szeretnék hogy mint s hogy)


A kérdés miértje:

Szeretnék BTC-be fektetni egy kis pénzt, és több évig btc-ben hagyni, majd x (talán 10) év múlva átváltani igazi pénzre, márha nem dől be addig és totál nem ér semmit majd.


(Véleményeket nem szeretnék hogy ez hülyeség, én is tudom 90% hogy 10 év múlva azt se tudjuk már mi az a btc)


2018. jún. 4. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor lesz adóköteles, amikor átváltod igazi pénzre. Addig csak egy bejegyzés a blokkláncban.
2018. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben. SZJA-s amúgy simán mint a legtöbb "egyéb" jövedelem?
2018. jún. 4. 21:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy elírtam a kérdést, nem 10 hanem 100btc. Bár ez totál részletkérdés :D
2018. jún. 4. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekes elméleti kérdés, ahol pontos összeg van. :-) Keress meg privátban, ha el akarsz a nemlétezőből adni. :-)

Szja 15% + eho 19.5%. Elkülönülten adózó egyéb jövedelem.

2018. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jah mert ha lenne 200 millám tuti nem lenne pénzem könyvelőre, és ide írnám ki, mi? :D


Csak azért írtam konkrét számokat hogy aki nem tudja mennyit ér, az megtudja nagyjából.

2018. jún. 4. 23:53
 6/8 anonim ***** válasza:
A könyvelők nem fogadnak el BTC-t, és nem is értenek hozzá.
2018. jún. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj de hülye az utolsó. vagy eladsz 10 000 Ft-nyi bitcoint s odaadod a könyvelőnek, vagy más forrásból fedezed a könyvelőt. Amúgy meg én cégalapitást javasolnék ekkora összegnél, már jóval kevesebbért is mert akkor sokkal kevesebbet kell adózni. Hogy pontosan hogyan azt meg ugye a könyvelő mondja meg.

Abban hogy 10 év múlva elfelejtjük én egyáltalán nem vagyok biztos. ÉS az lenne hülyeség, ha valaki nem fektetne be semmit. Nem tudni mennyit ér majd 10 év múlva százszorost ezerszerest milliószorost. Az lenne a hülyeség ha mindenedet belefektetnéd egy ilyen bizonytalan dologba, vagy ha nem is mindened de annyit amennyinek az elvesztése anyagilag megroppant. De 10 000 Ft-ot vagy egy havi béredet - hacsak nem napról napra élsz - befektetheted. Aztán meglátjuk tíz év múlva 10 milliód tíz milliárdod lesz vagy semmid...

2018. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2009-től indult a BTC és amikor először meg lehetett vásárolni átlag halandók számára is akkor 10 dollárért cseppet többet is lehetett belőle venni (azt hiszem kb 100 BTC-t vehettél volna 10 dollárért 2010 vége felé).

A többit meg már elmondták.

2018. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!