Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki hívhatom a közterület...

Ki hívhatom a közterület felügyeletet?

Figyelt kérdés
Ma nálunk falunap van, és a 40% ember nem hogy keresne egy veszélytelen helyet ahová letudd parkolni, de akadályoza a forgalmat. Jobbról balról 10 méter hosszan kocsik állnak, és egy busz vagy egy arra járó mentő vagy tűzoltó haladását is lassitja. Mert éppen hogy eltudnak haladni. Egy traktor már nem képes áthaladni. Nem beszélve, hogy a kijáratunkat is eltorjaszolják, ami annyit jelent, ha valaki a családban rosszul lenne, vagy a hőségben kigyulladna a házunk, akkor a mentő vagy a tűzoltók sem tudnak bejutni. Ha a városi közterületet ha kihívnám a falumba, hogy az autók mindkét irányban állnak, és veszélyes több szempontból is a parkolásuk? Mert ezt szerintem a kresz törvény nem engedi meg. Vagy kit hívjak ki, hogy megszűnjön? Nem nagy utról van szó, aki faluban él, tudja milyen utak vannak.

2018. jún. 9. 11:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Sajnos évek óta tart ez a dolog.
2018. jún. 9. 11:34
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Bírd ki ezt az egy napot! ... vagy utáltasd meg magad a fél faluval, nekem mindegy!
2018. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés!!!!!
2018. jún. 9. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges, azt a rengeteg autót ilyen rövid idő alatt úgyse fogják eltenni máshova.

Másrészt, ugye ez egy falunap. Az ilyeneket többnyire az önkormányzat szervezi, és valószínű lerendezték az illetékes hatóságokkal, szervekkel az ilyen lebonyolítás körüli dolgokat.

Kérdés még, hogy nincs-e kint megállni/várakozni tilos tábla. Mert ha nincs akkor az út szélén megállhat.


Esetleg annyit tudsz tenni, mert írod h ha pont ma van valami baj akkor mi legyen, hogy kiállsz te is a kertedből az autóval a ház elé, így a te autód áll a te kapud előtt, és ha neadj'isten valami probléma lenne, akkor szabaddá tudod tenni.


Amúgy ne vedd sértésnek, de gondolom ez a falunap évente egyszer szokott lenni. Namost annyiban igaza van az első válaszolónak, hogy évi 1x kibírható. Nem vagyok álszent, tudom mi a probléma. Mi ilyenkor pl. elmegyünk valahova - nem a káosz, hanem pl. a zaj miatt.

2018. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Kár kekeckedned a 2-el Kérdező, mert igazat írt.

Kihívhatod a közterületfelügyeletet, de leginkább azt teheted, amit a 4-es javasolt, hogy kiállsz az autóval, így a bejáratodban nem áll más, a többi helyhez meg nincs közöd.

Gondolom te is valami betelepülő lehetsz, aki nincs tisztában egy falusi közösség íratlan szabályaival.

2018. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Mégis, mi köze lenne egy városi alkalmazottnak (közterületfelügyelő) egy másik település parkolásához??


Viszont ha nem tudsz kiállni a kocsival, mert a kapud előtt parkolnak, akkor a rendőrséget kihívhatod, és a KRESZ megsértése miatt megbüntetik az illetőt. Ott csak az parkolhat, akinek a háztulajdonos megengedi.

A jogszabálysértésen kívül nagy bunkóság is más kapuját eltorlaszolni.

2018. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs saját kocsija mert azt írta volna. Csak zavarja, hogy elé parkolnak.
2018. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A közterület-felügyelet illetékessége a működtető önkormányzat területére terjed ki. Más településre nem fognak kimenni, csak ha társulásos formában működik a felügyelet. Nincs polgárőrség a faluban, akik segíthetnének a szabályos parkolásban? Körzeti megbízott sincs?
2018. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!