Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánterületen saját udvaromon...

Magánterületen saját udvaromon kép és hangfelvétel készítése jogilag ütközik-e valamibe? Lásd jön hozzám valaki, felveszem a beszélgetését, beszélgetés alapján meg feljelentést teszek.

Figyelt kérdés
2018. jún. 10. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugy tudom ki kell hogy legyen írva hogy van kamera. Más megkötésröl nem tudok hogy használható legyen.
2018. jún. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Magánterületen azt csinálsz amit akarsz!

Ha te is érintett vagy az ügyben akkor minden nélkül (beleegyezés, tábla stb.) felhasználhatod. Ha nem vagy érintett ("harmadik" személy vagy) akkor csak beleegyezéssel.

2018. jún. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én vagyok a ház lakosa, (tulajdonosa nem én, viszont a tulaj is itt lakik papíron)

valaki ellen akarom felhasználni.

Mondjuk volt kint tábla, hogy hangfelvételt készítek. (nem a kapunál hanem bent az udvaron (nem belátható helyen)...

2018. jún. 11. 00:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell kienni semmit.

Ha le akarod buktatni bűncselekmény elkövetésével, akkor simanbfelveszed és kész.

Személyiségi jogokkal nem lehet visszaélni.

2018. jún. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha úgy hallottam volna volna, hogy ha tudta és engedélye nélkül készül a felvétel, akkor bizonyítékként nem biztos, hogy fel lehet használni, bírótól függ (lásd pl. autós fedélzeti kamera).
2018. jún. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!