Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorúakat áramellátás...

Kiskorúakat áramellátás nélküli házban nevelni az lehet "kiskorú veszélyeztetése"?

Figyelt kérdés

Budapesti család, két 10 év körüli gyerekkel, anyuka napközben dolgozik, gyerekekre nem "vigyáz" senki. Apuka vagy kórházban vagy a nyugtatóktól kába.

A kertben szeméthegyek.

Talán vezetékes víz sincs....


Érdemes szólni a gyermekvédelmiseknek vagy túl sok ilyen van, hogy ezzel foglalkozzon bárki.


2018. jún. 11. 16:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Gondolod, egy gyerekotthonban jobb helyük lenne a csomó félbünözö közt?
2018. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Te is megszervezheted a megsegítésüket.
2018. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A szeméthegyekkel az ÁNTSZ foglalkozik, azokkal érdemes felvenni a kapcsolatot, már csak a fertőzésveszély miatt is.

Ha csak a villany hiányzik, egyébként egy szerető, összetartó család, akkor ne bolygasd őket, inkább próbálj segítséget keresni nekik!

Ha viszont van egyéb gond, a gyerekek mocskosak, tetvesek, nem járnak iskolába, nem kapnak enni, akkor bizony gyámügy!

2018. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Évezredeken kereszül nöttek fel emberek áram és folyóvíz nélkül, söt a mai nagyszülökorúak jó része is így nevelkedett. Ez önmagában nem veszélyeztetés.

Másrészt meg ha az anya nem dolgozna, akkor miböl élnének? Ha az apa meg beteg, akkor végképp szükség van a munkájára meg a pénzre, amit keres. Elgondolkodtál már ezen?

Ha meg munkában van, akkor nem tud otthon is lenni a gyerekekkel, és 10 évesen azért már nem annyira kicsik.


De ha ennyire a sziveden viseled a sorsukat, sokkal többet érne, ha megkérdeznéd, mit tudnál segíteni, néha átvállalni a gyerekek felügyeletét, az udvart rendbetenni, vagy ami éppen adódik, hidd el többet ér, mintha bejelentgetsz!

Mellesleg ha jogosnak ítélik a dolgot, akkor a gyerekeket intézetbe teszik, ami miatt nemcsak a szülöktöl lesznek elszakítva, hanem olyan környezetbe kerülnek, amit egy valamennyire is jó érzésü ember még az ellenségének sem kíván!

2018. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
63%
sőt ahány nevelőotthonos storyt hallok, sokkal jobb ott nekik hidd el, ameddi nem verik oket+legalabb megtanulnak elni es nem 18évesen kidobjak pár forintal...
2018. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

# 1

Biztos, hogy rosszabb, de legalább nem rontanák az utcamorált.


# 2

Köszi, én a magam megélhetésével kell foglalkozzak, mert nekem sem segít senki.


# 3

Köszönöm, hogy a kérdésre válaszoltál!



# 4


"Évezredeken kereszül nöttek fel emberek áram és folyóvíz nélkül, söt a mai nagyszülökorúak jó része is így nevelkedett."

Igen, de azóta eltelt pár évtized, mások a higiéniai, kulturális elvárások.


"Ha meg munkában van, akkor nem tud otthon is lenni a gyerekekkel, és 10 évesen azért már nem annyira kicsik."

Igen, már elég nagyok, ahhoz, hogy a jogaikat fújják.


Segítek nekik: én fizetem az ablakokat, amit a gyerekek betörnek a házamon.


Gondolom ti is örömmel vennétek az ilyen szomszédokat.

2018. jún. 11. 16:51
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Az áramellátás hiánya nem "kiskorú veszélyeztetése".
2018. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Árammal ellátott házban nagyobb gond, ha belenyúl a konnektorba.
2018. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

"Köszi, én a magam megélhetésével kell foglalkozzak, mert nekem sem segít senki."



Ennek ellenére rohadtul ráérsz a más dolgával foglalkozni.

2018. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor már nem csak más dolga, ha nekem kell kifizetni az általuk okozott kárt.
2018. jún. 11. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!