Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni egy kisgyereke...

Mit lehet tenni egy kisgyerekes családdal akik nem fizetik a lakás bérleti díját?

Figyelt kérdés

A lakóknak bejelentett lakcímük is van. Semmilyen szerződés illetve okirat nincs a bérbeadásról. A haszonélvező (nem a tulaj adta ki) nem adózik a bérbe adásból származó jövedelem után.


Mit lehet tenni ilyen esetben a lakókkal? Kilehet tenni őket a lakásból törvényes úton?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 12. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
A haszonélvező teheti ki őket, igen hosszadalmas és macerás módon, ha a lakóknak van egy kis eszük. Mellesleg fel is jelenthetik adócsalásért.
2018. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nincs szerződés, nincsenek bejelentve, nem fizetnek az ott lakásért, másutt van a bejelentett lakásuk, akkor mi a probléma?

Cseréljetek zárat, cuccok az ajtó elé és szevasz!

Ha rendőrt hívnak - de nem fognak - az nem a ti lakásotokba fogja visszatuszkolni őket, hanem elküldi a bejelentett lakcímükre.

Csak arra figyeljetek, hogy legyen 2 független tanú, hogy mit csomagoltok össze és az ajtó elől ne tűnjön el semmi!

Majd jönnek itt a "jogászok" és mesélgetnek neked, de hidd el minden normális ember így csinálja!


Ha véletlenül te lennél a lakásbitorló, nem lennék nyugodt a helyedben, mert hoznak rátok 2 markos havert, akkor még rosszabbul jártok!

2018. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

A tulajdonos semmit nem kezdhet vele, hiába a tulajdona, ha másnak van rajta haszonélvezete. Bármiféle hasznosításról, beköltöztetésről vagy kölcsönadásról is a haszonélvező dönthetaddig amíg él.

Hiába nem tetszik a tulajdonosnak, azt csinál a lakással amit akar.

Fel lehet jelenteni az adóhatóságnál ha nem adózott a bevétele után, ennyi. Itt viszont nem fog számítani, hogy fizettek-e neki vagy sem, a büntetés akkor is meg fog születni, mert nem bejelentett bérbeadás volt (nem tudom a hivatalos megnevezését).

2018. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 Sajnos a haszonélvező az említett lakásba bejelentette őket ezért nem ilyen egyszerű ez a dolog.

2018. jún. 12. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Tudod, nekem addig bérlő valaki, ameddig bérel, azaz fizet. Amikor már nem fizet, onnan részemről rosszhiszemű lakáshasználó és mennie kell. Ebben szoktam én segíteni nekik némi inspirációval és még soha nem volt problémám belőle. Ugyanis tudatosítottam velük, hogyha nekem csak egy lépést kell miattuk tennem a drága időmből valami hivatal felé, akkor azt is megbánják, hogy megszülettek.

Ha te erre nem vagy alkalmas, keress rokont, barátot, jó ismerőst, de ha nyitott szemmel jársz a világban, akkor megtalálod a megoldást.

2018. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
95%

Nagyon sajnálom, hogy így kifordult magából a világ :(

A régi szép időkben a törvény betűje szerint a haszonélvező élvezkedhetett a másik embernek a tulajdonán, most azonban egy harmadik fél, mit fél, egy egész família élvezkedik a haszonélvező haszonélvezetén, mármint a másik ember tulajdonán. Éna tulajdonos helyében felgyújtanám az egész kócerájt a francba, az én dolgomon ne élvezkedjen senki.

2018. jún. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelentette, akkor kijelenti és kész. A bejelentkezés se bérleti se tulajdonjogot nem ad.


Ha maguktól nem mennek, lakáskiürítési pert kezdeményezhet ellenük a haszonélvező.

2018. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A haszonélvező csak akkor adhatja használatba harmadik személynek az ingatlant, ha a tulajdonos részére azonos feltételekkel felajánlotta és az nem élt a lehetőséggel.


A jelenleg bentlakókat birtokjog illeti meg, bérleti szerződéstől függetlenül.

Tehát, amit a majom tanácsol (zárcsere, cucc az ajtó elé) az nem csak hogy nem ajánlott, hanem egyenesen bűncselekmény.

A bentlakókat, ha azok nem fizetnek bérleti díjat, vagy nincs jogalapjuk a lakhatásra, bírósági úton (per) lehet az ingatlanból eltávolítani.

2018. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Amit a #7-es mond. A haszonélvező kitudja őket jelenteni onnan (okányiroda/kormányablak) és ha ez meg van akkor utána bead egy lakáskiürítési peres indítványt és mivel se szerződés se semmiféle joga papíron nem volt/nincs a családnak az ott tartózkodásra; el kell hagyniuk az ingatlant.
2021. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!