Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Tesco mindig tesz feljelenté...

A Tesco mindig tesz feljelentést lopásért? Én honnan tudom hogy tényleg fel jelentettek? Jegyzőkönyv készült akkor fel jelentenek? Ha nincs a jegyzőkönyvben hogy fel jelentenek.

Figyelt kérdés

Ha loptam 40 ezerert akkor mit kaphatok érte ?

Együttműködő voltam első ügyem nagykorú vagyok és helyben ki fizetem a lopott cucokat



2018. jún. 13. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha 40000-ről van szó, akkor valószínűleg feljelentenek, hiába fizetted ki helyben. A rendőrségtől kapsz egy levelet, hogy büntetőeljárást indítanak ellened, amiben pénzbüntetést, közmunkát, stb. kaphatsz. Ennyiért börtönbüntetést nem fogsz kapni. Az öcsémet 1000 Ft-ért is feljelentették, de csak figyelmeztetést kapott, mert akkor még nem volt 14 éves.
2018. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
K...a egyszerű, nem kell lopni, és akkor nem jelentenek fel. Persze nem ez volt a kérdés, de így kell megelőzni a problémát.
2018. jún. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

50 ezer forint alatti lopás még nem bűncselekmény, csak szabálysértés (esetedben nincs bűnszövetség, üzletszerűség, akkor ez is büncselekmény).


Jegyzőkönyv volt? Ha igen, akkor maximum 60 nap elzárásra vagy 150 ezer forint pézbírságra számíthasz. A bírótól függ.

Pl. 8 éve két szlovák nő ellopott 1-1 16 ezer forintos mikuláscsomagot, egyiket 80 ezerre büntették, másikat 40 nap elzárásra.

A legreálisabb, hogy jóindulatú bíró 100 ezer pénzbírságra ítél, szigorúbb 50 nap elzárásra (amit fogházban hajtanak végre, de nem lesz nyoma az előéletedben.)

2018. jún. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Pl. 8 éve két szlovák nő ellopott 1-1 16 ezer forintos mikuláscsomagot,"



Szerencsétlenek :(

2018. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

40 ezer forint, az nem bűncselekmény. A bűncselekményi értékhatár 50 ezer forint. Tehetnek feljelentést, de nem lesz belőle büntetőügy, sem büntetett előélet. Ha még ki is fizetted, akkor az tevékeny megbánás, ami ugyan büntetőjogi, és nem szabálysértési jogi fogalom, de figyelembe vehetik. Összességében szerintem maximum pénzbírság.


De ha engem kérdezel, szerintem az a jegyzőkönyv a kukában landolt. Ki a fene akar pepecselni feljelentéssel, tanúskodással, ha egyszer nincs kár? A biztonsági főnök sem hülye.

2018. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. jún. 14. 08:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, feljelentenek és lecsuknak.
2018. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aláírtál jegyzőkönyvet?


#3

2018. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!